Bywali tutaj papieże, rabin z Jerozolimy i prawosławny duchowny z Bukaresztu. Bo tu, w Łagiewnikach, dzieją się rzeczy wielkie -mówią siostry Matki Bożej Miłosierdzia z Łagiewnik. Ich zgromadzenie ma 150 lat.
Miliony ludzi nie mogą się doczekać, kiedy znowu, albo kiedy wreszcie, wybiorą się do Toskanii, która stała się synonimem dolce vita. Zimową porą nic nie działa na nich tak pozytywnie jak obejrzenie któregoś z filmów typu „Pod słońcem Toskanii.”...
W najbliższy wtorek przypada pierwsza rocznica śmierci Zbigniewa Wodeckiego. Artystę wspomina Wacław Krupiński, krytyk, dziennikarz, autor książek, m.in. wywiadu rzeki ze Zbigniewem Wodeckim zatytułowanego „Pszczoła, Bach i skrzypce”.
Jan K. zapewne ma żal do Sylwestra A., pseudonim Gumiś (tak, tego od bomb w Krakowie). Bo „Gumiś” najpierw namówił go na paserstwo w założonym przez siebie gangu kradnącym luksusowe auta, a później - jak już wpadli - dostał niższy wyrok od niego.
Rozmowa z dr. hab. Piotrem Pokorą z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, jednym z najzdolniejszych polskich matematyków młodego pokolenia (rocznik 1988), laureatem m.in. nagrody im. Kazimierza Kuratowskiego i stypendystą Fundacji Nauki Polskiej.
Z Katarzyną Dowbor, popularną dziennikarką, która w Polsacie prowadzi program „Mój nowy dom”, rozmawiamy o książce dla dzieci, którą napisała z Marcinem Koziołem.
Głowy niemal łyse, pokryte strupami, pod strupami wszy. Ciała brudne, oklejone zaschniętymi odchodami. W takim stanie w 43 roku wysiadły z bydlęcych wagonów w Siedlcach dzieci z Zamojszczyzny. Niemcy realizowali swój wielki Generalny Plan...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.