Związkowcy z Bełchatowa wygrali z Kauflandem, ale ciągle nie mogą wrócić do pracy

Czytaj dalej
Michał Wiśniewski

Związkowcy z Bełchatowa wygrali z Kauflandem, ale ciągle nie mogą wrócić do pracy

Michał Wiśniewski

Już dwa lata dwoje byłych pracowników sklepu Kaufland w Bełchatowie walczy o powrót do pracy. Twierdzą, że sieć handlowa gra na zwłokę wykorzystując przeciągające się procedury w sądach. Pracowników zwolniono, gdy założyli związek zawodowy.

Po zwolnieniu pracownicy bełchatowskiego marketu niemieckiej sieci Kaufland zwrócili się ze skargą do sądu pracy. Domagają się przywrócenia na zajmowane stanowiska w sklepie. Proces w tej sprawie został jednak zawieszony, bo Kaufland złożył swój wniosek do sądu w Piotrkowie o zbadanie, czy zwolnieni założyli związek zawodowy zgodnie z prawem.

Sąd pracy zawiesił sprawę i nie interesuje się, czy mam co do garnka włożyć - wzdycha Barbara Wejman, zwolniona ze sklepu Kaufland w marcu 2016 r.

Być może to się wkrótce zmieni, bo wniosek o wznowienie procesu przed sądem pracy w Bełchatowie chce w tym tygodniu złożyć Przemysław Krajda, drugi ze zwolnionych związkowców. W Sądzie Okręgowym w Piotrkowie zakończył się bowiem proces z powództwa sieci Kaufland przeciwko związkowi „Zmiana-Jedność Pracownicza”. Ten proces blokował rozstrzygnięcie sprawy zwolnionych związkowców w sądzie pracy.

Przeczytaj historię walki związkowców z Bełchatowa z pracodawcą - siecią Kaufland. Czy Kaufland gra na zwłokę i przeciąga proces sądowy? Na ile sąd w Bełchatowie skazał byłą dyrektorkę sklepu i członka zarządu spółki Kaufland Polska Markety?

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Michał Wiśniewski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.