Sławomir Bobbe

Zobaczyli budżet i zasłabli

Dorota Jakuta i Roman Jasiakiewicz w imieniu bydgoskich radnych wyrazili oburzenie konstrukcją budżetu. Fot. Tomasz Czachorowski Dorota Jakuta i Roman Jasiakiewicz w imieniu bydgoskich radnych wyrazili oburzenie konstrukcją budżetu.
Sławomir Bobbe

Czwarty krąg opery - zero złotych, Filharmonia Pomorska - 50 tysięcy złotych, podwyżki dla pracowników wojewódzkiej biblioteki - zero złotych, finansowanie fragmentu drogi w Białych Błotach - zero złotych. To zapisy w projekcie budżetu województwa. To budżet krzywdzący Bydgoszcz - ocenili projekt bydgoscy radni województwa. - Do Bydgoszczy trafi około 300 mln zł - mówi wicemarszałek Ostrowski.

Bydgoscy radni (choć na prasową konferencję dotarli tylko Dorota Jakuta i Roman Jasiakiewicz) nadzwyczaj zgodnie orzekli, że najbliższa budżetowa sesja Sejmiku województwa potwierdzi tylko panujące w Bydgoszczy przekonanie, że marszałek przy podziale pieniędzy krzywdzi Bydgoszcz. Tym razem jednak lista krzywd zdaje się szczególnie imponująca.

- Żadna z prowadzonych przez marszałka bydgoskich instytucji kultury nie dostała więcej pieniędzy, mają budżety zbliżone do tych sprzed kilku lat, w praktyce dostaną więc mniej pieniędzy. Podwyżkę dostał za to teatr impresaryjny z siedzibą w Toruniu.

- Na Filharmonię Pomorską, która stoi u progu potężnych inwestycji, zapisano 50 tysięcy złotych na ten cel - dodaje Roman Jasiakiewicz. - Na czwarty krąg opery w budżecie województwa w ogóle pieniędzy nie ma, mimo że projekt wesprzeć chce miasto Bydgoszcz.

Prawdziwą wisienką na torcie jest jednak projekt utworzenia Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego z siedzibą w Toruniu, której podlegać miałyby - jako oddziały - wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego w Bydgoszczy, Włocławku i placówka w Inowrocławiu.

- Jak to zobaczyłam, prawie zemdlałam - mówi radna Dorota Jakuta. Co na to marszałek?

- To zły budżet, z zapisami szkodliwymi i niebezpiecznymi dla Bydgoszczy - ocenia Roman Jasiakiewicz. Spadają wpływy z podatków CIT i PIT, z tego pierwszego tytułu spadają drastycznie, co świadczy o zwijającej się gospodarce regionu.

  • Czy znajdą się pieniądze na budowę czwartego kręgu Opery Nova?
  • Dlaczego Kujawsko-Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego powstanie w Toruniu.

Przeczytasz w dalszej części artykułu

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Sławomir Bobbe

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.