Znajdź swojego przodka z XIX wieku. Aż 19 tys. białostoczan w jednej książce

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Tomasz Mikulicz

Znajdź swojego przodka z XIX wieku. Aż 19 tys. białostoczan w jednej książce

Tomasz Mikulicz

Publikacja Wiesława Wróbla przyda się nie tylko w tworzeniu drzew genealogicznych. To także opowieść o dawnych białostoczanach - o tym jakie mieli profesje, przy jakich ulicach mieszkali wyznawcy różnych religii.

Spisy mieszkańców Białegostoku z lat 1845-1891, bo taki tytuł ma książka, liczy aż 19 tys. pozycji. - To wierni białostockiej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (czyli fary - przyp. red.), która w XIX wieku była jedyną rzymskokatolicką parafią na terenie miasta. W wielu przypadkach ujęci są nie tylko katolicy, ale też prawosławni czy ewangelicy, bo spisywano też małżeństwa mieszane - podkreśla białostocki historyk Wiesław Wróbel.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.