Zmiany w Budżecie Obywatelskim. Nie zagłosujemy osobno na zielony budżet i projekty edukacyjne

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Tomasz Mikulicz

Zmiany w Budżecie Obywatelskim. Nie zagłosujemy osobno na zielony budżet i projekty edukacyjne

Tomasz Mikulicz

Urzędnicy miejscy twierdzą, że musieli usunąć dwie kategorie projektów, na które możemy oddawać głosy w budżecie obywatelskim. Bo tak zasugerowały służby nadzorcze wojewody.

Będziemy prosić wojewodę o zmianę zdania. Szczególnie żal tzw. zielonego budżetu, na którym bardzo zależało zgłaszającym się do nas mieszkańcom - mówi radna PiS Katarzyny Siemieniuk. - To na wniosek mieszkańców, w poprzedniej kadencji wprowadziliśmy zielony budżet. Nie chcemy, by teraz był likwidowany.

Na ostatniej sesji władze miasta przedstawiły zmiany do przyjętych w styczniu zasad tworzenia budżetu obywatelskiego. To swego rodzaju Konstytucja BO, która służy do konstruowania budżetów w kolejnych latach.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.