Piotr Rąpalski

ZIKiT po ataku we Francji: Podczas ŚDM będzie inna sytuacja niż w Nicei

Piotr Rąpalski

- Policjanci na każdym skrzyżowaniu, zakaz transportu towarów niebezpiecznych wprowadzony przez wojewodę, przepisy ograniczające ruch tirów w wakacje, od piątku do niedzieli, kiedy będą odbywać się najważniejsze wydarzenia ŚDM, ograniczenia tonażu na ulicach obowiązujące na co dzień, ograniczenie dostaw do godziny 10, które realizowane są większymi pojazdami, zakaz przejazdu ciężkich samochodów na drogach, którymi będą podróżować pielgrzymi, potrzebne uzyskanie zezwolenia na wjazd tam, gdzie jest on normalnie ograniczony dla ciężarówek. To wszystko powoduje, że w Krakowie w czasie ŚDM będzie inna sytuacja na drogach niż to było w przypadku zamachu w Nicei - wylicza Michał Pyclik, rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Atak w Nicei. Ciężarówka wjechała w tłum, kilkadziesiąt osób zabitych [ZDJĘCIA, ZAMACH WE FRANCJI]

Atak w Nicei. Co najmniej 84 osoby zostały tam zabite, a ponad sto rannych. W czwartek wieczorem ciężarówka wjechała w tłum ludzi, którzy na Promenade des Anglais brali udział w obchodach święta narodowego. Po ponad dwóch kilometrach policjanci zastrzelili kierowcę ciężarówki. Był nim 31-letni mężczyzna urodzony we Tunezji.

ORGANIZACJA RUCHU PODCZAS ŚDM W KRAKOWIE. CZYTAJ TEŻ:

Piotr Rąpalski

Krakus, dziennikarz, reporter, pismak. Redaktor Wicenaczelny Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego, szef newsroomu oddziału Polskapress w Krakowie.

Komentarze

41
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ada

Zapewne nieco inna ale..... Inna bo tu za pakiecik zapłacić trzeba. Dostali 500+ - to mają za co wykupić pakiecik, a Dziwisz rączki zaciera i już skarbonę szykuje!!! Miejmy nadzieję , że chociaż bezpieczeństwo tym młodym ludziom zapewnią. A Wy Krakowianie uważajcie coby nie wdepnąć w g..no, bo parki będą zapewne zawalone i to nie tylko psimi odchodami.

gość

Ten ZIKIT, to jest mój koszmar, zobaczymy jak sobie poradzą, żeby tylko nie tak jak z rowerem miejskim i z organizacją ruchu w mieście. Dziś zdumieli mnie prawdziwie, 100% czerwona fala
na odcinku 8 km, to naprawdę muszą się starać.

zapewnia o bezpieczeństwie

to trzeba się pakować i uciekać jak najdalej

BJ

Bogu dzięki, że u nas ciapków właściwie nie ma. Inaczej byłaby masakra. Nasza dzielne służby niczego by nie upilnowaly. Także w jedności koloru skóry siła.. i bezpieczeństwo.

Mk4

mają k...a problem bo u nas co druga ciężarówka jeździ slalomem albo leci na tarana.....a z osobówek to wszystkie próbują rozjechać pieszych , w szczególności na pasach.

amon

...Bóg jest podobno wszędzie, wystarczy wszędzie, jak ktoś odczuwa potrzebę pomodlić się. Po co organizować takie imprezy na koszt nas wszystkich, czyli podatników, bo jeżeli ktoś kogoś zaprasza powinien pokryć wszelkie koszty, a nie pasożytować na społeczeństwie!

policeman

Inna sytuacja? Śmieszne!!! Może być o wiele gorsza, bo nasze służby dbające o bezpieczeństwo nie dorastają francuskim do pięt!!! Bezpieczne to będą elity kleru a nie pielgrzymi!

Mk4

wtedy groziła nam tylko stonka amerykańska a teraz ?

klif

kilkanaście ciężarówek z księżmi obok kierowców , wieziemy dekodery jedynej słusznej tv i radia. i kto odważy się sprawdzić ?

alternator

ładnie się putin bawi

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.