Zielono na talerzu, czyli siła cichego faworyta

Czytaj dalej
Fot. Fot. Arkadiusz Lawrywianiec
Monika Jagiełło

Zielono na talerzu, czyli siła cichego faworyta

Monika Jagiełło

Plebiscyt Smaki Krakowa 2015. Co najlepiej smakuje pod Wawelem? Wybieramy miejsca, w których karmią i goszczą zawodowo. Zapraszamy do udziału w zabawie!

Kliknij w poniższy obrazek, aby wykupić dostęp do unikalnego albumu "Smaki Krakowa 2014":

„Kulinarna randka trochę w ciemno czasami jest strzałem w dziesiątkę” – napisała Czytelniczka, pani Anna Wierzbicka, która w tym roku będzie jednym z jurorów naszego plebiscytu. I tu, jak to zwykle bywa z randkami w ciemno, zaskoczyć może to, co z pozoru wydawało się nie być w naszym typie. Cichym faworytem bywa kuchnia wegetariańska. W Miąższu wiedzą o tym doskonale. Zasada jest prosta: źródło smaku to przede wszystkim zdrowe składniki.

Siadam ze szlanką świeżo wyciskanego soku i kawałkiem ciasta z czerwonej fasoli, obserwuję życie na placu Matejki – mówi pani Kinga. Można też skusić się na panino z wegetariańskim pasztetem lub guacamole. W Miąższu pieczywo wypiekane jest na miejscu, a słowo „gluten” jest na liście słów tam zakazanych.

Miąższ zmierzy się m.in. z sąsiadem z placu Matejki – Glonojadem oraz Spółdzielnią Organic Bar. W ekologicznym barze na Kazimierzu uwagę smakoszów przykuły boczniaki w pakorze i gryczane gnocchi w sosie grzybowym. Wrzesień to przecież czas grzybowych dań. Czas wycisnąć z leśnych kapeluszy to, co najsmaczniejsze!

Jak głosować? Na faworyta z listy zamieszczonej obok można wysłać SMS-a lub oddać głos poprzez stronę internetową www.dziennikpolski24.pl oraz za pomocą aplikacji na portalu Facebook. Na SMS-y od Państwa czekamy do 28 września. Wystarczy wpisać numer wybranego przez siebie kandydata. Jeden wysłany SMS to 10 punktów na daną kandydaturę w plebiscycie. Głosowanie za pomocą Facebooka i strony internetowej potrwa nieco krócej, bo do 21 września.

Kapituła plebiscytu w terminie do 2 października wyłoni po trzy restauracje w każdej z kategorii, które zostaną nominowane do III etapu plebiscytu, w którym wybierzemy laureatów i przyznamy Grand Prix. Rok temu ten tytuł zwycięzcy przypadł restauracji Bistro Zazie na Kazimierzu. Kto podbije podniebienia krakowian tym razem?

Monika Jagiełło

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.