Zielona Góra Przylep: Wreszcie jest gotowe bezpieczne dojścia na stację PKP. Oświetlenie, chodnik barierki

Czytaj dalej
Fot. Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski

Zielona Góra Przylep: Wreszcie jest gotowe bezpieczne dojścia na stację PKP. Oświetlenie, chodnik barierki

Leszek Kalinowski

- Bardzo się cieszę, że po tylu latach wreszcie doczekaliśmy się bezpiecznego dojścia na stację kolejową. Do tej pory trzeba było iść poboczem drogi, po której jeździ coraz więcej samochodów. Było błoto, ciemno, a my ciągnęliśmy się z torbami, walizkami po wertepach - mówi pani Anna z Zielonej Góry Przylepu. - Teraz jest elegancki chodnik, oświetlenie, są zamontowane na łuku barierki. Od razu inaczej się człowiek czuje....

Stacja kolejowa Zielona Góra Przylep została kilka lat temu zmodernizowana. Podniesione zostały perony, pojawiły się podjazdy, barierki, nowe tablice informacyjne. Mieszkańcy sołectwa Przylep (wchodzącego od 2015 roku w skład miasta Zielona Góra) cieszyli się z inwestycji. Jednak do pełni szczęścia brakowało jednak chodnika, by bezpiecznie dojść na stację kolejową.

Z nowego chodnika skorzystają nie tylko podróżni

Teraz udało się zrealizować tę tak potrzebną inwestycję.
- Może dla kogoś z zewnątrz to nic wielkiego, ale dla nas ten chodnik, lampy, barierki mają kolosalne znaczenie. Czujemy się teraz bardziej komfortowo. Poza tym tuż za torami, a to także jeszcze Zielona Góra, rośnie kolejne osiedle domków jednorodzinnych. Kilkadziesiąt metrów dalej są już Płoty, więc mieszkańcy tego rejonu także będą korzystać z chodnika - zauważa pani Ania.

Co się zmieniło przy drodze do stacji kolejowej Zielona Góra Przylep?

W ramach tego zadania z kostki brukowej został ułożony chodnik, do stacji kolejowej Zielona Góra Przylep do przystanku
autobusowego Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego (od tego miejsca chodnik już był). Przycięto też sąsiadującą z chodnikiem zieleń. Koszt tej inwestycji wyniósł ponad 165 tysięcy złotych. Wykonawcą tego zadania był Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Marek Lachma z Zielonej Góry. Po drugiej stronie drogi ustawiono lampy. To zadanie z kolei kosztowało ponad 71 tysięcy złotych, a podjęło się go Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Sanitarnych Gran-Bud z Wrocławia.

Leszek Kalinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.