Żeby budować, najpierw trzeba coś zburzyć

Czytaj dalej
Fot. brak
Sławomir Bobbe

Żeby budować, najpierw trzeba coś zburzyć

Sławomir Bobbe

Po kilku dniach wyburzeniowych przedbiegów wczoraj w okolice ronda Bernardyńskiego zawitał ciężki sprzęt, który miał za zadanie zrównać z powierzchnią ziemi dwie spore kamienice, które stoją na miejscu planowanego, poszerzonego ronda.

Bydgoszczanie z zainteresowaniem obserwowali, jak z pejzażu miasta znikają dwie kamienice przy rondzie Bernardyńskim. To początek wyburzeń.

Nieoczekiwana, wiosenna pogoda sprawiła, że wykonawcy robót (konsorcjum pod przewodnictwem firmy Gotowski) nie musieli czekać i postanowili od razu wziąć się do pracy. Jej efekty już widać, a w ciągu najbliższych dni znikną wszelkie ślady po tych dwóch nieruchomościach. Gdy to nastąpi ekipy przeniosą się w górę ulicy Kujawskiej, by wyburzyć budynki między jezdniami, tuż przed stacją benzynową. To tam powstanie całe zaplecze techniczne i materiałowe na potrzeby budowy.

Z dalszej części materiału dowiesz się: 

  • w jaki sposób ZDMiKP chce rozładować korki na ul. Kujawskiej
  • na czym będzie polegała przebudowa ul. Kujawskiej i kiedy powstanie nowe torowisko

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.