Zbrodnia w Boreczku. Zdaniem prokuratury Sławomir Z. udusił Andrzeja B. i spalił jego zwłoki w lesie. Podejrzany w tymczasowym areszcie

Czytaj dalej
Fot. KPP Ropczyce
Arkadiusz Iskierka

Zbrodnia w Boreczku. Zdaniem prokuratury Sławomir Z. udusił Andrzeja B. i spalił jego zwłoki w lesie. Podejrzany w tymczasowym areszcie

Arkadiusz Iskierka

Ciało Andrzeja B. odkryli 30 listopada w lesie w Boreczku (pow. ropczycko-sędziszowski) spacerowicze. Zatrzymanemu Sławomirowi Z. postawiono zarzut zabójstwa. Mężczyzna, aby ukryć swoją zbrodnię, miał spalić zwłoki ofiary.

Zamordowany Andrzej B. mieszkał w Sędziszowie Małopolskim, wspólnie z żoną i swoim ośmioletnim synem. 29 listopada o godzinie 21.50 mężczyzna dodał swój ostatni post na Facebooku, w którym dodał kilka zdjęć ulepionych dla syna bałwanów.

W poniedziałek, 30 listopada, przed godziną 15, dyżurny ropczyckiej komendy został powiadomiony o odnalezieniu ciała w kompleksie leśnym w miejscowości Boreczek. Na zwęglone zwłoki natrafiło spacerujące z psem małżeństwo.

Jak zginął Andrzej B.?

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie współpracując z Komendą Powiatową Policji w Ropczycach ustalili, że do tragedii doszło podczas alkoholowego spotkania.

CZYTAJ TEŻ: Najpierw go udusił, a później spalił jego zwłoki. Policjanci z Ropczyc i Rzeszowa zatrzymali 29-latka podejrzewanego o morderstwo [ZDJĘCIA]

W pewnym momencie pomiędzy dwoma mężczyznami wywiązała się sprzeczka, podczas której Sławomir Z. miał uderzyć Andrzeja B. w głowę, a gdy ten upadł na podłogę, miał go dusić. Potem, aby ukryć ślady zbrodni, miał wywieźć ciało do lasu i tam je podpalić.

- W stosunku do jednej osoby został skierowany wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania, który został uwzględniony. Dotyczy to osoby Sławomira Z., któremu został postawiony zarzut zabójstwa - mówi prok. Paweł Król, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Podejrzanego o zabójstwo zatrzymano w Krakowie w czwartek 3 grudnia. Mężczyzna wkrótce miał wyjechać za granice.

W dalszej części artykułu:

  • Sławomir Z. nie jest jedyną osobą, która ma zarzuty w tej sprawie. Kto jeszcze?
  • Niewykuczone, że zamieszanych jest w nią więcej osób. Co na to prokuratura?

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Arkadiusz Iskierka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.