Zbigniew Zamachowski. Mały rycerz ze srebrnym zębem na przedzie

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Paweł Gzyl

Zbigniew Zamachowski. Mały rycerz ze srebrnym zębem na przedzie

Paweł Gzyl

Planował zostać księgowym, ale potem zmienił zdanie. Dziś jest jednym z najbardziej znanych polskich aktorów średniego pokolenia. Często się zakochuje, co sprawia, że ma teraz poważne problemy finansowe. O dzieci dba jednak najlepiej jak potrafi.

Właśnie możemy go oglądać na dużym ekranie w komedii romantycznej „Podatek od miłości”. To niewielka rola, ale być może pomoże aktorowi wyjść z problemów finansowych, w które ostatnio popadł. Oto bowiem pod koniec zeszłego roku niespodziewanie gruchnęła wiadomość, że Zbigniew Zamachowski jest... bankrutem.

Wszystko zaczęło się, kiedy cztery lat temu rozstał się z poprzednią żoną - Aleksandrą Justą. Sąd ustalił wtedy, że aktor będzie płacił na czwórkę swych dzieci alimenty w wysokości 18 tys. zł. Z czasem dochody Zamachowskiego spadły. Sąd obniżył wtedy alimenty do 14 tys. zł. Kiedy troje dzieci uzyskało pełnoletność, aktor porozumiał się nimi co do ich indywidualnego wsparcia finansowego. Była żona aktora nie zgodziła się na to - i zażądała wypłaty zaległych alimentów w wysokości 60 tys. zł. To przekracza możliwości finansowe Zamachowskiego.

W dalszej części tekstu:

  • brak zęba na przedzie
  • pierwsze sukcesy Zamachowskiego
  • różne koleje losu w prywatnym życiu aktora

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Paweł Gzyl

Dziennikarz Działu Kultura Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Muzyka, film, książka. 


 


Moja kariera: 


Zaczynałem w drugiej połowie lat 80. w magazynie muzycznym "Non Stop", potem pisałem do kolejnych wydawnictw tego typu - "Rock & Roll" i "Music Globe". Na początku lat 90. zostałem dziennikarzem "Tygodnika Małopolska" wydawanego przez "Solidarność" w Krakowie. Potem pisałem do "Tygodnika AWS", który powstał w miejsce tegoż periodyku. 


Od 2001 roku piszę do "Dziennika Polskiego", a od 2011 - również do "Gazety Krakowskiej". Specjalizuję się w wywiadach z gwiazdami show-biznesu - piosenkarkami, aktorkami, prezenterkami telewizyjnymi. Zapowiadam koncerty i premiery filmowe, piszę recenzje płyt. 


Moją pasją jest nowoczesna muzyka elektroniczna. Piszę o niej do serwisu internetowego "Nowa Muzyka". 


 Moje teksty: 


https://plus.dziennikpolski24.pl/iza-krzan-zeby-pracowac-w-mediach-trzeba-miec-do-siebie-duzy-dystans/ar/c13-16795215


https://plus.dziennikpolski24.pl/piotr-adamczyk-roznorodnosc-rol-i-miejsc-w-ktorych-pracuje-daje-mi-najwieksze-spelnienie/ar/c13-16700659


https://plus.dziennikpolski24.pl/joanna-kulig-ludzie-czesto-wstydza-sie-tego-co-tak-naprawde-jest-ich-atutem/ar/c13-16647327


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.