Marta Mikołajska

Zapadła decyzja Sądu Apelacyjnego w Gdańsku w sprawie zadośćuczynienia dla rodziców 9-letniej Zuzi

Zuzia od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i epilepsję lekoodporną. Zachorowała w wyniku błędu okołoporodowego. Fot. Nadesłane Zuzia od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i epilepsję lekoodporną. Zachorowała w wyniku błędu okołoporodowego.
Marta Mikołajska

- Sąd uznał, że kwota 800 tys. zł nie jest adekwatna do krzywdy dziecka - mówi Roman Kowalkowski, rzecznik Sądu Apelacyjnego w Gdańsku.

W ubiegłym tygodniu Sąd Apelacyjny w Gdańsku wydał wyrok w sprawie przeciw Wielospecjalistycznemu Szpitalowi Miejskiemu im. E. Warmińskiego w Bydgoszczy o zaniedbanie przy porodzie, w wyniku którego dziecko doznało trwałego uszczerbku na zdrowiu. Szpital będzie musiał zapłacić rodzicom dziewczynki 1,2 mln zł, a Zuzi - dożywotnią rentę w wysokości 1,5 tys. zł. Wyrok jest prawomocny.

„Była prawie martwa”

Zuzia ma 9 lat. Cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i epilepsję lekoodporną. Dziewczynka nie mówi ani nie chodzi. Zachorowała w wyniku błędu okołoporodowego. Jak mówi Agnieszka Lukowska, mama Zuzi, cała ciąża przebiegała prawidłowo. Poród także. Do czasu.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Marta Mikołajska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.