Zamknięta na głucho branża beauty zadbała o „Piękno dla bohaterek”

Czytaj dalej
Fot. Fot. archiwum prywatne
Edyta Hanszke

Zamknięta na głucho branża beauty zadbała o „Piękno dla bohaterek”

Edyta Hanszke

140 bonów wartych około 20 tysięcy złotych na usługi fryzjerskie i kosmetyczne przygotowali właściciele 21 opolskich salonów dla pań pracujących w szpitalach i przychodniach.

Ratujmy polskie piękno i Piękno dla bohaterek - pod takimi hasłami przedstawiciele firm z branży beauty skrzyknęli się na Facebooku, ufundowali vouchery na usługi w swoich salonach, kiedy już będą otwarte, i ofiarowali je paniom z branży medycznej (lekarkom, pielęgniarkom, położnym, laborantkom, rehabilitantkom, ratowniczkom medycznym, salowym).

- To wyraz wdzięczności dla tych pań, które dbają o nasze zdrowie i życie, a z powodu koronawirusa pracują obecnie w wyjątkowo trudnych warunkach - mówi Natalia Dąbrowska, koordynatorka akcji w Opolu, prowadząca studio stylizacji rzęs i brwi.

I dodaje: - Nie spodziewałam się tak dużego odzewu. Zebraliśmy 140 voucherów wartych około 20 tysięcy złotych, głównie z salonów z Opola, ale także Tułowic, Kluczborka i Strzelec Opolskich. To zabiegi na twarz, masaże relaksacyjne, strzyżenie, stylizacja brwi i rzęs.

W tym tygodniu przedstawicielki opolskiej inicjatywy przekazują vouchery do czterech placówek medycznych w Opolu: Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego , Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii, przychodni PZU Zdrowie Medicus i Megamed.

W Megamedzie i Medicusie już były. - Wybieraliśmy placówki, gdzie bez kłopotów mogłyśmy przekazać vouchery i miałyśmy pewność, że trafią one do tych pracowników medycznych, którzy najciężej pracują w czasie epidemii i są najbardziej z tego powodu narażeni - dodaje Justyna Spyra, kosmetyczka.

Pomysł akcji zrodził się w Olsztynie z inicjatywy Moniki Mroczki i rozlał na kolejne miasta. W całej Polsce uzbierano około 15 tysięcy bonów, a udział wzięło około 90 miast. Liderem w kraju był Radom, gdzie zebrano 1050 bonów.

„A kiedy to wszystko się skończy i my powrócimy na nasze stanowiska pracy ... Zapraszamy na chwilę tylko dla siebie. Zadbamy o Twoje piękno, oferując wybraną usługę dostępną u nas w gabinecie. W podziękowaniu za waleczne serce w bitwie z COVID-19. Bądź piękna!” - napisano na plakatach promujących akcję.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Edyta Hanszke

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.