Ewa Andruszkiewicz

Zamiast zakazu handlu, wyższe płace za niedziele? Propozycja przedstawicieli Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych

Zamiast zakazu handlu, wyższe płace za niedziele? Propozycja przedstawicieli Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Fot. Sławomir Seidler / Polskapresse
Ewa Andruszkiewicz

Praca w niedziele powinna być dobrowolna, a stawki w siódmym dniu tygodnia wyższe niż w dni powszednie - uważają przedstawiciele Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych i przekonują, że ustawa o zakazie handlu nie działa tak, jak powinna. - To stwierdzenie kompletnie gołosłowne - ripostują autorzy przepisów.

- Uważamy, że jeżeli ktoś chce pracować w niedziele, to nie powinno mu się stwarzać w związku z tym żadnych problemów. W swoim obecnym kształcie ustawa o ograniczeniu handlu działa tak, że część osób w niedziele pracuje, a część zmusza się do niepracowania - mówi w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim” Adam Liszczewski, przewodniczący Rady OPZZ Województwa Pomorskiego.

  • Zdaniem OPZZ czemu ustawa o zakazie handlu się nie sprawdza?
  • Jakie rozwiązanie zamiast tej ustawy proponuje OPZZ?
  • Jak sprawę komentuje poseł PiS Janusz Śniadek, szef sejmowej podkomisji, zajmującej się ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele?

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Ewa Andruszkiewicz

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Stawiający za przykład "bardziej rozwinięte kraje europejskie" nie zauważają jednej rzeczy - u nich ten system działa od lat, a u nas został wprowadzony. ZAWSZE każda zmiana będzie miała licznych zwolenników i przeciwników. Właśnie dlatego, że to zmiana - dla jednych na lepsze, a dla innych na gorsze. Być może i u nas za jakiś czas wszyscy, także przeciwnicy, się przyzwyczają do wolnych niedziel, ale okres zmiany będzie ciężki dla wszystkich, szczególnie przeciwników lub tych którzy na tej ustawie tracą konkretne pieniądze - studenci, którzy sobie dorabiali w niedziele i firmy ustawowo uprawnione do pracy, a znajdujące się w galeriach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.