Zakaz handlu w niedziele nadal dzieli. Od 2019 roku ograniczeń będzie jeszcze więcej

Czytaj dalej
Marta Gawina

Zakaz handlu w niedziele nadal dzieli. Od 2019 roku ograniczeń będzie jeszcze więcej

Marta Gawina

Już od nowego roku tylko jedna niedziela w miesiącu będzie dniem handlowym. Jedni ograniczenia chwalą, inni mówią że to bubel prawny, który uderza w drobnych przedsiębiorców. Kupujący muszą przywyknąć do zmian.

Ja się przyzwyczaiłam do zmian. Nie przeszkadza mi, że sklepy w niedzielę są zamknięte. Myślę, że osoby pracujące w handlu też są z tego zadowolone - uważa Małgorzata Wierchanowicz, którą spotkaliśmy w centrum Białegostoku (na zdjęciu).

Czy wszyscy? Choć ograniczenie niedzielne obowiązuje od marca, nadal mocno dzieli Polaków: od kupujących, przez ekonomistów do polityków. Tym bardziej że od nowego roku obostrzenia będą jeszcze większe. Tylko ostatnia niedziela w miesiącu, poza nielicznymi wyjątkami, będzie dniem handlowym.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.