Łukasz Koleśnik

Zagrają charytatywnie dla Agnieszki Maternik

Rockowy zespół Energia z Gubina i Żar to jedna z trzech grup, która zagra na koncercie charytatywnym dla Agnieszki Maternik. Fot. Archiwum prywatne Rockowy zespół Energia z Gubina i Żar to jedna z trzech grup, która zagra na koncercie charytatywnym dla Agnieszki Maternik.
Łukasz Koleśnik

Można powiedzieć, że pół Gubina chce pomóc w niedoli Agnieszce Maternik, która do tej pory sama pomagała zwierzętom i ludziom.

W sobotę, 5 grudnia, w pubie Suchy przy ul. Kosynierów 35, odbędzie się koncert charytatywny poświęcony pomocy Agnieszce Maternik.

Znana gubinianka, która jest jednym z największych zwierzolubów w województwie, wpadła w kłopoty finansowe przez swojego byłego partnera. W przeszłości razem wzięli kredyt na zakup domu w Gubinie, jednak mężczyzna miał już długi. Upozorował próbę samobójczą i uciekł z kraju. Pani Agnieszka sama musiała spłacić długi, przez co zalegała z ratami kredytu i do akcji wkroczył komornik.

Ludzie nie pozostali obojętni na jej los. Gdy pani Agnieszka opisała swoją sytuację na portalu społecznościowym, wiele osób zgłosiło się z pomocą. Powstała cała masa licytacji, z których zyski były przeznaczane dla pani Agnieszki. Udało się! Ale wszystkie problemy finansowe nie zniknęły. Ludzie jednak nie przestali pomagać. Bo jak podkreślają, warto jest wspierać innych.
W sobotę odbędzie się specjalny koncert charytatywny. O mocnych brzmieniach. Zagrają takie zespoły jak: Error Code, Grunberg oraz Energia. Error Code to zespół z Bolesławca. Ciężkie brzmienie tworzą cztery osoby, których połączyła wspólna pasja i muzyczne doświadczenia. W obecnym składzie działa od listopada 2014 roku. Po wielu koncertach, w chwili obecnej, zespół kończy realizować demo, które będzie intensywnie promował. Skład zespołu tworzą: Ireneusz „Piran” Łopieński, Tomasz „Góral” Górecki,Dariusz „Komuna” Brzuszkiewicz, Krzysztof „Kris” Wołoszyn. Zespół Grunberg z Zielonej Góry od lat specjalizuje się w punk rocku. Oficjalnie powstał w 2009 roku, ale początki jego historii sięgają nawet 2004. W sierpniu 2011 Grunberg wystąpił na Przystanku Woodstock. W 2013 roku Grunberg pojawił się tam po raz drugi.

Ponadto zagra miejscowy, (gubińsko-żarski) zespół Energia, który lubuje się w hard rocku. Kapela rozwija się prężnie. - W ostatnim czasie nagraliśmy i opublikowaliśmy cztery piosenki: Intro (instrumental), Chaos, Zombie oraz Zamknij oczy. Ten ostatni numer na dniach zostanie opublikowany. Pracujemy nad materiałem płytowym. Zaledwie miesiąc wcześniej zostaliśmy wyróżnieni na Festiwalu Getting Out w Gorzowie Wlkp. - mówi Jarosław Polański, gitarzysta zespołu. Oprócz tego w skład grupy wchodzą: Łukasz Wawrzyk, Przemysław Sierański oraz Mateusz Chromiak.

Podczas koncertu odbędzie się licytacja fantów. Nawet w dniu koncertu można przynieść do pubu przedmioty na aukcję. Organizatorzy z góry dziękują.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.