Lucyna Makowska

Żagańska prokuratura rozbiła narkotykową szajkę

środki odurzające Fot. Arch Policji Jeden z oskarżonych 20-latków aż 40 razy sprzedał środki odurzające tej samej osobie na łączną kwotę 1,2 tys. złotych
Lucyna Makowska

Czterech mężczyzn usłyszało 32 prokuratorskie zarzuty za handel marihuaną i udzielanie narkotyków dzieciom i dorosłym

Wszystko zaczęło się rok temu od zatrzymania 20-letniego mieszkańca Szprotawy podejrzewanego o handel środkami odurzającymi. W styczniu tego roku w ręce policji trafił kolejny 20-latek.

– Wielomiesięczne śledztwo w tej sprawie pozwoliło na skierowanie do sądu aktu oskarżenia przeciwko łącznie 4 osobom podejrzanym o handel i nieodpłatne udzielanie marihuany osobom małoletnim i dorosłym – informuje Sylwia Woroniec, oficer prasowy żagańskiej policji. – Dwóm głównym podejrzanym przedstawiono łącznie 32 zarzuty dotyczące handlu i udzielania marihuany.

Z materiałów dowodowych wynika, że w latach 2014-2015 na terenie Szprotawy wprowadzili oni do obrotu środki odurzające i handlowali marihuaną, aby osiągnąć korzyść majątkową. Zarzuty wobec podejrzanych o handel narkotykami są bardzo rozbudowane. Jednemu z młodych ludzi oskarżony 20-latek sprzedał marihuanę aż 40 razy w ciągu kilku miesięcy za łączną kwotę 1,2 tys. złotych. Suma, na jaką zostały przekazane narkotyki, przekroczyła 6 tys. zł. Pozostali dwaj podejrzani, młodzi mężczyźni w wieku 19 i 20 lat, mieszkańcy gminy Szprotawa i gminy Niegosławice, usłyszeli po jednym zarzucie związanym z udzielaniem narkotyków innym osobom. Za handel narkotykami grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Lucyna Makowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.