Sławomir Bromboszcz

Zabójca Heleny Kmieć usłyszał wyrok: 30 lat więzienia

Helena Kmieć na zawsze pozostanie żywa w sercach bliskich Fot. archiwum prywatne Helena Kmieć na zawsze pozostanie żywa w sercach bliskich
Sławomir Bromboszcz

Boliwijczyk Romualdo Mamio Dos Santos spędzi w więzieniu 30 lat, bez możliwości przedterminowego zwolnienia. Przyznał się do zamordowania Heleny Kmieć, wolontariuszki z Libiąża, która pracowała w ochronce dla biednych dzieci w Boliwii.

Wyrok skazujący zapadł już kilka miesięcy temu, jednak dopiero teraz został upubliczniony. Rodzice Heleny - Barbara i Jan - nie śledzili pieczołowicie przebiegu procesu i nie mieli oczekiwań wobec wysokości kary dla mordercy. Kwestię ukarania 22-letniego Boliwijczyka, który był uzależniony od narkotyków, pozostawili sądowi. Już kilka tygodni po śmierci ukochanej córki przebaczyli zabójcy.

- Zdobyli się na wielki gest - podkreśla biskup Jan Zając, wujek Heleny. - Duch chrześcijański każe przebaczyć. Rodzice i wszyscy, którzy znali Helenkę, wiedzą, że ona na pewno też by przebaczyła. Miała w sobie takiego ducha.

Prosił o przebaczenie

Romualdo Mamio Dos Santos początkowo szedł w zaparte, nie przyznawał się do zabójstwa. W końcu jednak coś w nim pękło. Stało się to w trakcie długiej wizji lokalnej na miejscu zbrodni. Był głodny i zmarznięty.

Czytaj więcej:

  • Romualdo Mamio Dos Santos jest recydywistą. Za co wcześniej był skazany?
  • Helena Kmieć zostanie świętą?

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Sławomir Bromboszcz

Dziennikarz Gazety Krakowskiej oraz portalu gazetakrakowska.pl. Redaktor tygodnika "Małopolska zachodnia" oraz serwisu chrzanow.naszemiasto.pl. Pasjonat ekonomii, literatury oraz muzyki. Propagator turystyki rowerowej oraz pieszej. Z wykształcenia ekonomista.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.