Z Inowrocławia przekażą 20 tysięcy, bo żywioł poczynił bardzo duże straty

Czytaj dalej
Fot. Piotr Hukało
Dominik Fijałkowski

Z Inowrocławia przekażą 20 tysięcy, bo żywioł poczynił bardzo duże straty

Dominik Fijałkowski

- Dlaczego udzielamy pomocy akurat powiatowi chojnickiemu. Przecież inne powiaty także ucierpiały podczas nawałnicy w sierpniu bieżącego roku? - pytał radny Gustaw Nowicki w trakcie piątkowej sesji Rady Powiatu Inowrocławskiego.

Z inicjatywą finansowego wsparcia wspomnianego powiatu kwotą 20 tysięcy złotych wystąpił Zarząd Powiatu Inowrocławskiego. Aby można było udzielić takiej pomocy konieczna jest zgoda rady.

Na sali sesyjnej pojawiły się jednak pytania, dlaczego wsparcie otrzymać ma region chojnicki, skoro nawałnica poczyniła ogromne szkody także w innych powiatach, m.

Na sali sesyjnej pojawiły się jednak pytania, dlaczego wsparcie otrzymać ma region chojnicki, skoro nawałnica poczyniła ogromne szkody także w innych powiatach, m. in. u sąsiadów w Powiecie Żnińskim. Więcej w dalszej części artykułu.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarz "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.