Anna [email protected]

Z grantów także na dzieciaki

Stowarzyszenie Dorośli - Dzieciom angażuje się w wiele projektów. Gdyby nie jego działacze, nie byłoby żłobka. Fot. nadesłane Stowarzyszenie Dorośli - Dzieciom angażuje się w wiele projektów. Gdyby nie jego działacze, nie byłoby żłobka.
Anna [email protected]

Organizacje pozarządowe i stowarzyszenia w Sępólnie świetnie wyręczają samorząd w wielu zadaniach. Oglądają każdą złotówkę przed ich wydaniem.

Jak co roku organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o granty w Urzędzie Miejskim. Oczywiście skwapliwie korzystają. Nie jest jednak łatwo. Muszą złożyć wniosek i odpowiednio go umotywować, by znaleźć uznanie w oczach komisji.

W Sępólnie pozarządówka ma się świetnie. Może właśnie nie pod względem finansowym, ale jeżeli chodzi o pomysły, plany i działanie. Im się chce i angażują się podwójnie.

W samorządzie dobrze wiedzą, że bez nich byłoby już trudno, bo one są bardziej elastyczne, mobilne, a może i efektywne niż inne samorządowe jednostki. Coś w tym jest, pensje nie są pewne, o swoje trzeba zawalczyć. Najwięcej, bo 14 tys. 800 zł na projekt „Mamo, tato! Tu jestem - szkoła rodzenia” - dostało w kategorii edukacji Stowarzyszenie Dorośli - Dzieciom. Z kolei „Duże Różowe Słońce” - 10 tys. zł. W konkursie na kulturę 12 tys. 400 zł przyznano Gminnemu Związkowi Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych na organizację Święta Plonów. 8 tys. zł jest dla „Dużego Różowego Słońca” na „dekoracje, inspiracje narodowe, regionalne i i nie tylko”. A Dorośli-Dzieciom na „Wieżę Babel” otrzymają - 7 tys. zł. 3 tys. zł skapnęło Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi na X Spotkania Sztuka Kulinarna i Kultura Ludowa. To stowarzyszenie za 7 tys. 800 zł poprowadzi punkt informacji turystycznej. A „Duże Różowe Słońce” przymierza się za 2 tys. 600 zł do realizacji projektu „Cudze chwalicie, swego nie znacie - propagujemy uroki Krajny”.

Upowszechnianie kultury fizycznej to kolejny konkurs. Najwięcej, bo 4 tys. 820 zł jest dla Stowarzyszenia „Ze Zbożem za Pan Brat”. Uczniowski Klub Sportowy Kaloskagatos - 4 tys. zł. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi na turniej wsi dostanie 3 tys. zł.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.