Wyszedł z więzienia i śmiertelnie pobił 31-latka w Iwoniczu-Zdroju. Prokuratura zakończyła śledztwo. Jest akt oskarżenia

Czytaj dalej
Ewa Gorczyca

Wyszedł z więzienia i śmiertelnie pobił 31-latka w Iwoniczu-Zdroju. Prokuratura zakończyła śledztwo. Jest akt oskarżenia

Ewa Gorczyca

Prokuratura Rejonowa w Krośnie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu Mateuszowi S. Dwa uderzenia zadane na ulicy 31-letniemu Sebastianowi B. okazały się dla młodego mężczyzny śmiertelne.

W lipcu ub. roku Mateusz S. opuścił więzienie, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności. Wrócił do domu w Iwoniczu-Zdroju. Cztery dni później, po południu, spotkał na ulicy Sebastiana B. Uderzył go pięścią w twarz, kilka razy i odszedł.

Późnym wieczorem jeden z mieszkańców Iwonicza-Zdroju natknął się w pobliżu swojej posesji na nieprzytomnego mężczyznę. Okazało się, że jest to Sebastian B. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do krośnieńskiego szpitala. Po kilku dniach zmarł. Sekcja zwłok przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej CM UJ wykazała, że przyczyną śmierci były obrażenia głowy.

Jak ustaliła policja – 31-latek został pobity przez Mateusza S. Świadkiem agresywnego zachowania miał być ojciec napastnika, który próbował rozdzielić obu mężczyzn.

W dalszej części przeczytasz:

  • Dlaczego Mateusz S. pobił Sebastiana B.
  • Co znalazło się w akcie oskarżenia

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Ewa Gorczyca

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.