Wyspiański poszukiwany!

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banaś / Polska Press
Łukasz Gazur

Wyspiański poszukiwany!

Łukasz Gazur

Muzeum Narodowe w Krakowie do kolejnej odsłony wystawy szuka dzieł artysty.

„Stanisław Wyspiański. Posłowie” to tytuł wystawy, zaplanowanej jako ostatnia część serii pokazów skupiających się na twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Otwarta zostanie w maju, w Noc Muzeów.- Wciąż jeszcze są dzieła Stanisława Wyspiańskiego, które dotąd nie były publicznie pokazywane. I stąd pomysł, by zwrócić się do osób, które są w posiadaniu prac artysty o to, by zgodziły się je zaprezentować na wystawie - mówią Magdalena Laskowska i Łucja Skoczeń-Rąpała.

Przypominają też, że właśnie dzięki „Dziennikowi Polskiemu” i redaktorce jego działu kultury, Krystynie Zbijewskiej, Muzeum Narodowe w Krakowie zawdzięcza sporo obiektów znajdujących się w jego zbiorach. Przed trzydziestu laty, gdy pojawił się pomysł stworzenia Muzeum Stanisława Wyspiańskiego, którego wielką orędowniczką była wspomniana dziennikarka, pojawiło się bardzo dużo obiektów i pamiątek po Stanisławie Wyspiańskim i jego czasach. Wówczas pojawiły się w kolekcji muzealnej m.in. gazety, książki.

Magdalena Laskowska i Łucja Skoczeń-Rąpała przypominają też, że nawet w zbiorach muzealnych są jeszcze ciekawe eksponaty związane z twórczością Stanisława Wyspiańskiego, które dotąd nie były prezentowane na wystawie.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Łukasz Gazur

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.