Paweł Kaniak

Wyspa Młyńska zmienia się na wiosnę. Będzie nowy lokal?

Trwają prace przy budynku usługowym przy ul. Mennica na  przeciwko Młynów Rothera. Inwestor - firma XPX, wstępnie chce wykorzystać to miejsce na cele Fot. Tomasz Czachorowski Trwają prace przy budynku usługowym przy ul. Mennica na przeciwko Młynów Rothera. Inwestor - firma XPX, wstępnie chce wykorzystać to miejsce na cele gastronomiczne
Paweł Kaniak

Wszyscy mogą już wygodniej spacerować, a wkrótce dzieci niepełnosprawne będą mogły bawić się na nowym placu. Na Wyspie Młyńskiej trwają prace przy budowie nowego placu zabaw i lokalu gastronomicznego. Od wczoraj są już gotowe wygodne chodniki.

Na Wyspie Młyńskiej dużo się dzieje. Jedną z większych inwestycji jest rozbudowa istniejącego placu zabaw nad Młynówką. Nowa część powstaje pomiędzy istniejącym obiektem i bulwarem. Prace rozpoczęły się przed kilkoma dniami.

Z myślą o integracji

- Nowy plac będzie wyposażany w poliuretanową nawierzchnię i ogrodzony. Na placu zabaw zostanie zamontowane bocianie gniazdo, karuzela oraz drewniany domek z elementami zabawowymi. Wszystkie urządzenia będą przystosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych - informuje Urząd Miasta Bydgoszczy. - Dodatkowo ustawiona ma być tablica do nauki alfabetu Braile’a. Dzięki niej także w pełni sprawne osoby będą mogły lepiej zrozumieć jak wygląda nauka czytania, gdy jest się niewidomym.

Inwestycja kosztuje 200 tysięcy złotych. Zakończenie wszystkich prac przy placu zabaw planowane jest jeszcze wiosną.

W dalszej części artykułu przeczytasz, jakie zmiany będą w najbliższym czasie na Wyspie Młyńskiej.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Paweł Kaniak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.