Bogusław Kwiecień

Wyremontują jedną kamienicę. Co z resztą, pytają mieszkańcy na Powstańców Śląskich?

Ewa Gębołyś w kamienicy przy ulicy Powstańców Śląskich mieszka od dziecka i ma nadzieję, że obietnice PKP nie są puste Fot. Bogusław Kwiecień Ewa Gębołyś w kamienicy przy ulicy Powstańców Śląskich mieszka od dziecka i ma nadzieję, że obietnice PKP nie są puste
Bogusław Kwiecień

Stara kamienica kolejowa przy ul. Powstańców Śląskich 9 zostanie wyremontowana. Tak zapewniają w PKP. Mieszkańcy dwóch kolejnych nieruchomości pytają, co będzie z ich budynkami. Ponad dwa lata temu z jednego wyprowadzono lokatorów w związku z groźbą zawalenia się drewnianych stropów.

Kamienice kolejowe przy ul. Powstańców Śląskich od dziesięcioleci lat nie były remontowane. Obskurne budynki straszą wyglądem w sąsiedztwie dworca w Oświęcimiu. Ich mieszkańcy od lat upominają się w PKP o przeprowadzenie remontu.

Najpierw numer 9

Teraz PKP zapowiada, że w projekcie remontów na lata 2018/2019 ujęty został także budynek przy ul. Powstańców Śląskich 9.

- Dwa lata temu zrobili mi remont pieca kaflowego, o co także musiałam kilka lat walczyć - mówi Ewa Gębołyś, która przy ul. Powstańców Śląskich 9 mieszka od ponad pół wieku. - Te kamienice mają ponad sto lat. Kiedyś wyglądały naprawdę ładnie - dodaje. Liczy, że PKP dotrzyma obietnicy i budynki odzyskają dawny blask, a jednocześnie poprawi się standard znajdujących się tutaj mieszkań.

Pod „dziewiątką” jest 12 mieszkań, z czego już tylko połowa zamieszkała. Część lokatorów stąd się wyprowadziła w poszukiwaniu właśnie lepszych warunków.

Czytaj więcej:

  • Co wykazały ekspertyzy?
  • Jaki będzie dalszy przebieg postępowania?

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Bogusław Kwiecień

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.