Wyprzedaże noworoczne rozpoczęte 27.12.2016 [OKAZJE, PROMOCJE, OBNIŻKI CEN]

Czytaj dalej
Fot. Paweł Lacheta
Bartłomiej Wortolec

Wyprzedaże noworoczne rozpoczęte 27.12.2016 [OKAZJE, PROMOCJE, OBNIŻKI CEN]

Bartłomiej Wortolec

Myślą Państwo, że to już koniec zakupowego szaleństwa i problemów ze znalezieniem miejsca parkingowego przy centrach handlowych? Nic z tego! Rozpoczynają się noworoczne wyprzedaże 2016/2017.

27 grudnia rozpoczęła się kulminacja wyprzedaży noworocznych. Potrwają do pierwszego tygodnia Nowego Roku.

Świąteczne zakupowe szaleństwo wcale nie minęło. Wyprzedaże, rozpoczęte w sieciach handlowych ponad miesiąc temu nabierają nowego impetu. Od poświątecznego wtorku do walki o klienta dołączają kolejne sklepy. I nie tylko branża odzieżowa kusi klientów. 1 grudnia swoje przeceny pokazało RTV Euro AGD. Od miesiąca sklepy z ubraniami, elektroniką, kosmetykami i wszystkim innym kuszą klientów przecenami. Przed świętami w sklepach Hebe mogliśmy kupić pakiety kosmetyków pod choinkę już za 10 złotych.

Zobacz koniecznie ofertę sklepów w Fashion House -90 proc. Dzień za bezcen
WYPRZEDAŻE W FASHION HOUSE Z OFERTAMI 27.12.2016

Dzisiaj rozpoczynają się wyprzedaże w pozostałych sklepach. Teraz praktycznie wszędzie możemy liczyć na przecenę. 27 grudnia to jeden z dwóch dni w roku, w których... to my robimy prezent dla samego siebie. Wyprzedaże w hiszpańskim holdingu odzieżowym Inditex są świętem dla wszystkich tych, którzy kochają robić zakupy. 27 grudnia jest dniem, w którym takie sklepy jak Zara, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius, czy Oysho, należące do tego holdingu rozpoczynają wielką wyprzedaż.

Pierwszy i drugi dzień świąt to dobra okazja, aby przygotować się do tych wyprzedaży, choć może być już za późno. Dlaczego? Zapytaliśmy o to osobę, która z pewnością dzisiaj zrobi zakupy.

CZYTAJ KONIECZNIE:
10 ZASAD SKUTECZNEJ SPRZEDAŻY

- Do takich wyprzedaży należy się przygotować. Nie można wziąć wszystkiego naraz i wynieść ze sklepu. Z doświadczenia wiem, że takie nieprzemyślane zakupy kończą się tym, że w szafie mamy sterty nieużywanych ubrań. A to nie jest dobre rozwiązanie, szczególnie po zakupie prezentów. Przede wszystkim trzeba zastanowić się nad tym, czego potrzebujemy i czego brakuje nam w naszej szafie. Dopiero wtedy możemy zabrać się za rozpoznanie w sklepach. Przed świętami zawsze chodzę i oglądam rzeczy, których potrzebuję. Prawdopodobnie nie zostaną kupione tuż przed świętami. Większość ludzi woli poczekać kilka dni i kupić coś w okazyjnej cenie. Często mierzę coś, aby sprawdzić, że dany rozmiar będzie dla mniej idealny - mówi Anna Sobalska, która od lat korzysta z wyprzedaży.

Oprócz placówek stacjonarnych można zrobić też zakupy w sklepach internetowych. Kiedy tam możemy się spodziewać przecen?

- Wieczorem 26 grudnia robię to, co wiele innych osób, mianowicie odświeżam strony sklepów internetowych. Zara zawsze jest nieugięta i wprowadza przeceny po północy, ale to i tak kilka godzin wcześniej, niż sklepy stacjonarne. Zdarzają się jednak takie marki jak Bershka czy Pull&Bear, które włączają przeceny wcześniej. Bywa tak, że w tych sklepach możemy kupić już coś o godzinie 22 - mówi Anna Sobalska.

Co dzieje się 27 grudnia? Są osoby, które już z samego rana czekają, aby wejść do sklepu jako jedni z pierwszych. Często z rana jeszcze nie ma wielu klientów. W południe wszystko się zmienia. W katowickich sklepach firmy Zara spotkamy pewnie tłumy ludzi oraz wielkie kolejki. Bywa i tak, że np. w Zarze, która mieści się w Silesii City Center są dostawiane dodatkowe kasy, aby szybciej obsłużyć klientów. Wielu z nich nawet nie mierzy zabranych ubrań. Po prostu bierze i idzie do kasy. Jedni towar upatrzyli sobie i przymierzyli wiele dni temu, inni liczą na możliwość zwrotu, w razie gdyby zakup „nie wypalił”.

- Akurat 27 grudnia mam wolny dzień. Chce zrobić okazyjne zakupy szybko i bezboleśnie - śmieje się Anna Sobalska. - Najpierw pojadę do Galerii Katowickiej, która otwiera się o godzinie 9. Później - do Silesii City Center, gdzie sklep otwiera się o godzinie 10. Wiem, czego potrzebuje. Po prostu wejdę tam, wezmę ubrania, zapłacę i wyjdę - dodaje pani Anna.

W minionych dwóch latach Zara w Silesii City Center była otwarta 27 grudnia od godziny 9, czyli godzinę wcześniej, niż całe centrum handlowe. Co więcej, wszystkie salony Inditexu były otwarte wcześniej.

W tym roku, 27 grudnia , jak mówi się nieoficjalnie, sklepy Inditexu będą czynne o godzinę dłużej, niż reszta sklepów w SCC. Jak jednak będzie w rzeczywistości nie wiadomo, ponieważ Inditex trzyma wszystko w tajemnicy.

Do poświątecznych wyprzedaży dołączy także marka COS, która jest ekskluzywnym odpowiednikiem sklepów H&M. We wszystkich branżach rozpoczęło się czyszczenie magazynów. Gotowi do zakupów? Wszak 27 grudnia to właśnie dziś.

Zwrot kupionego towaru

Nie wszystkie świąteczne zakupy były udane. Kiedy możemy je zwrócić i odzyskać pieniądze?

W świetle obecnego prawa sklepy nie mają obowiązku przyjmowania zwrotu niewadliwego towaru zakupionego w tradycyjny sposób. Dlaczego? Klient kupując może zobaczyć i zapoznać się z daną rzeczą. Ma okazję, aby dokładnie ją obejrzeć i przymierzyć. Nie ma tutaj ryzyka kupienia czegoś, co jest niezgodne z opisem, jak ma to miejsce podczas zakupów w sklepach internetowych.

Wiele znanych marek dobrowolnie oferuje zwrot towarów. Wszystko ze względów wizerunkowych, oraz aby uniknąć sytuacji, w której klient może zwrócić towar w sklepie internetowym, a w sklepie stacjonarnym nie będzie miał takiej możliwości, pomimo tego, że jest to ta sama marka. Należy jednak zwracać nieużywane produkty oraz posiadać dowód zakupu. Obecnie wiele sklepów oferuje klientom bardzo długi czas, aby zwrócić zakupiony towar. Często okres ten wynosi aż 30 dni.

O wiele więcej przywilejów mają klienci, którzy kupują towar w sieci. Po otrzymaniu paczki i otwarciu jej możemy stwierdzić, że towar nie spełnia z jakiegokolwiek powodu naszych oczekiwań. Wtedy mamy 14 dni, by złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Odzyskamy pieniądze za towar i przesyłkę.

Dzieci śpiewają kolędy. Kliknij i posłuchaj

Bartłomiej Wortolec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.