Gazeta Pomorska

Wypadki, wyrok, pożar - działo się w regionie we wtorek

Około 20 osób jechało jelczem, który stanął w płomieniach w Papowie Biskupim. Fot. Bartosz Wajda/OSP Papowo Biskupie Około 20 osób jechało jelczem, który stanął w płomieniach w Papowie Biskupim.
Gazeta Pomorska

Bydgoszcz

Groźne zderzenie przy Jagiellońskiej

Wczoraj po południu pod Trasą Uniwersytecką w Bydgoszczy przy ulicy Jagiellońskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów. Na miejscu pracowali strażacy i policjanci. Do szpitala trafiła jedna osoba. Policja będzie wyjaśniać przyczyny i okoliczności wypadku.

Powiat świecki

Śnięte ryby na Wdzie w Tleniu

Wczoraj wczesnym popołudniem strażacy dostali informację o unoszącej się na Wdzie w Tleniu plamie nieznanej substancji. Na miejsce pojechało pięć zastępów PSP. Okazało się na szczęście, że nie ma zagrożenia. Zebrały się tam materiały, które niesie rzeka. Z daleka mogły wyglądać jak tłusta plama.

Bydgoszcz

Lekarz, który śmiertelnie potrącił terenówką motocyklistę, jednak skazany. Na 3,5 roku

Oprócz kary pozbawienia wolności Andrzej Z., lekarz z Człuchowa, który zderzył kierując samochodem terenowym zderzył się z motocyklistą, musi zapłacić 10 tys. zł na fundusz pokrzywdzonych. Bydgoski sąd orzekł wobec niego również 8-letni zakaz prowadzenia pojazdów. To juz trzeci wyrok, jaki zapadł w tej sprawie.W dwóch poprzednich procesach Z. został uznany winnym spowodowania śmiertelnego wypadku. Sprawa dotyczy wypadku, do którego doszło w lipcu 2011 roku w Mąkowarsku niedaleko podbydgoskiego Koronowa. Motorem kierował 31-letni Błażej S. Po wypadku 49-letni wtedy Z. nie zatrzymał się. Zrobił to dopiero 7 km dalej, w Buszkowie i zaczął iść pieszo. O wypadku zawiadomił policję inny kierowca, który zauważył przewrócony motocykl. Z. został zbadany alkomatem, który wykazał, że miał w wydychanym powietrzu około jednego promila alkoholu. Twierdził, że pił już po wypadku. Nie udowodniono mu, że było inaczej.

Pożar

Autobus płonął, a pasażerowie uciekali

Około 20 osób jechało jelczem, który stanął w płomieniach w Papowie Biskupim. Pasażerowie, głownie młodzież wracająca ze szkół, zaalarmowali kierowcę, że dymi się z silnika. Zatrzymał się, gdy ogień pojawił się we wnętrzu. Próbował walczyć z płomieniami gaśnicami - bezskutecznie. Pojazd ugasiło 23 strażaków z trzech jednostek.Straty oszacowano na 100 tys. zł. - Ogień wywołała awaria układu paliwowego - mówi Tomasz Guzek, oficer prasowy PPSP Chełmno.

Autorzy: jpl/aga/mc/mona

Gazeta Pomorska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.