Ewa Gorczyca

Wypadek awionetki w Smereku. Prokuratura postawiła zarzut 43-letniemu pilotowi

43-letni mieszkaniec woj. łódzkiego przyleciał w Bieszczady swoim dwuosobowym ultralekkim samolotem Tecnam Sierra. Krótki przelot nad górami miał być Fot. Archiwum Policji 43-letni mieszkaniec woj. łódzkiego przyleciał w Bieszczady swoim dwuosobowym ultralekkim samolotem Tecnam Sierra. Krótki przelot nad górami miał być atrakcją dla 12-letniego syna znajomego.
Ewa Gorczyca

Jacek Bogatko, ekspert Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych bada sprawę przyczyn wypadku awionetki w Smereku. Śledztwo w tej sprawie prowadzi również Prokuratura Rejonowa w Lesku. Pilot usłyszał już zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. W trakcie niskiego przelotu koło samolotu uderzyło stojącego na łące mężczyznę. 46-latek zginął na miejscu.

Ekspert PKBWL skończył już czynności i oględziny na miejscu zdarzenia, zapoznał się z materiałami policji i prokuratury. Rozmawiał też z pilotem. - Teraz to wszystko będę analizował i próbował dojść do tego, co było przyczyną wypadku - mówi Jacek Bogatko.

Jak relacjonował zdarzenie pilot? Przyznał, że chciał zrobić niższy przelot. Dostał się w rotor, wiatr zepchnął go z toru lotu.

43-letni mieszkaniec woj. łódzkiego przyleciał w Bieszczady swoim dwuosobowym ultralekkim samolotem Tecnam Sierra. Krótki przelot nad górami miał być atrakcją dla 12-letniego syna znajomego. Chłopiec usiadł obok pilota, jego ojciec obserwował lot z łąki pełniącej rolę lądowiska.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Ewa Gorczyca

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.