Wyborcze szarże weteranów bydgoskiej polityki

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Sławomir Bobbe

Wyborcze szarże weteranów bydgoskiej polityki

Sławomir Bobbe

Byli prezydenci Bydgoszczy Grażyna Ciemniak i Konstanty Dombrowicz spotkają się w wyborach na jednej liście - Prawa i Sprawiedliwości?

Choć swoje „lokomotywy” pokazało już kilka komitetów wyborczych to doświadczeni radni wiedzą, że o pewności miejsca na liście można mówić dopiero, gdy lista zostanie już zarejestrowana. W historii zdarzały się bowiem i takie sytuacje, że „jedynki” leciały z listy w czasie ich wiezienia do biura wyborczego. W Platformie Rada Regionu przyjęła kształt proponowanych list i na nich raczej się nic nie zmieni.

Dopieszczanie listy

Wszyscy czekają jednak na to, kiedy odsłoni karty PiS. Tu sporo do powiedzenia ma kilka osób - posłowie Tomasz Latos, Łukasz Schreiber i Piotr Król. Muszą też pamiętać o swoich sprzymierzeńcach z partii Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobro. - Mogę powiedzieć, że dopieszczamy naszą listę, pozostały do ustalenia niuanse. Nie ścigamy się z innymi ugrupowaniami na to, kto szybciej przedstawi kandydatów. Chcemy zbudować taką listę, by każde nazwisko mocno pracowało w kampanii - tłumaczy Tomasz Rega, radny PiS, szef miejskich struktur tej partii. - Listy są teraz krótsze, poza jedynkami, które mają najwięcej pewności wyboru, właściwie każde miejsce od 2 do 7 może być „biorące”. Stąd ważne, by każde nazwisko było „kategorii ciężkiej” i przyciągało wyborców.

w dalszej części artykułu:

  • Kto i jakie miejsce zajmie na listach wyborczych?
  • Kto będzie starać się o głosy poszczególnych mieszkańców dzielnic Bydgoszczy?
  • Niespodzianki na wyborczych listach...

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.