Wszystko jest polityką. Nowe rozdanie. Felieton Ryszarda Terleckiego

Czytaj dalej
Ryszard Terlecki

Wszystko jest polityką. Nowe rozdanie. Felieton Ryszarda Terleckiego

Ryszard Terlecki

Najbliższe miesiące nasilającej się kampanii wyborczej przyniosą wiele niespodzianek, a tym samym wiele zmian w sondażach i przedwyborczych preferencjach. Niektóre z nich można przewidzieć już teraz, inne pojawią się wiosną i na początku lata. Na wewnętrznym rynku politycznym warto odnotować zbliżający się schyłek Tuska jako lidera Platformy i pretendenta do przewodzenia całej opozycji.

Utrata szans na zdominowanie totalnej opozycji jest już faktem i tylko kilku naiwnych posłów PO, tworzących grono nadwornych klakierów wyobraża sobie, że opozycyjna druga liga, złożona z mniejszych partii, popełni zbiorowe samobójstwo i podda się politykowi, który we własnej partii nazywany jest „ludojadem”. Tuska lada miesiąc zastąpi Trzaskowski, co wywoła ferment w PO i frustrację zwolenników przewiezienia się z Tuskiem do następnej kadencji. Trzaskowski, który już raz zastąpił Kidawę-Błońską w kampanii prezydenckiej i przegrał, teraz nie dysponuje efektem „nowości”, a jego pracowitość i talenty polityczne są raczej na średnim poziomie.

Tuskowi i Platformie bardzo zaszkodzi Sikorski, a z tym wiąże się kolejna zmiana, jaka nastąpi wkrótce w politycznej rywalizacji. Afera korupcyjna w Parlamencie Europejskim lada moment rozszerzy się także na Komisję Europejską i czołowych polityków Unii, a miliony arabskich dolarów, za które kupowano europejskich polityków, okażą się mało znaczące wobec łapówek z Rosji, które miały uczynić Europę politycznie i militarnie bezbronną wobec imperialnych mrzonek Putina. Dziś oskarżani są głównie socjalistyczni europosłowie, ale wiadomo, że rządzili Unią do spółki z liberałami i pseudochadekami, więc prędzej czy później zaczniemy poznawać nazwiska z grona ponad stu europosłów objętych zainteresowaniem belgijskich służb. A ponieważ jeden z aresztowanych polityków zgodził się wystąpić w roli świadka koronnego w zamian za zmniejszenie wyroku, jego zeznania nie pozwolą na wyciszenie afery. W ciągu najbliższych miesięcy będziemy mieli do czynienia z postępującą kompromitacją europejskiego mainstreamu, a co za tym idzie z dramatycznym upadkiem prestiżu europejskich instytucji, na które tak chętnie powołuje się bezczelnie łamiąca prawo „kasta”, a za nią cała totalna opozycja.

Z pewnością po paru latach zawracania głowy mediom i politycznej publiczności rozpocznie się też szybki proces zamierania poparcia dla celebryty z TVN. Zwolennicy Hołowni już zrozumieli, że jego reprezentacja nie znajdzie się w Sejmie lub będzie tak skromna, że pozbawiona jakiegokolwiek znaczenia. Zastępowanie programu na przyszłość przepychankami ambitnych liderów, z których każdy widzi się w roli premiera, źle wróży całej opozycji, czego jeszcze nie pokazują sondaże, ale co z pewnością ujawni się w wynikach wyborów.

Ryszard Terlecki

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

januszasj

Widmo porażki wyborczej PiS-u coraz bardziej realne. Co więc wierchuszka (sic!) tej partii ma czynić? Atakować opozycję in gremio lub literalnie w coraz bardziej groteskowy sposób. A to guru oświadcza, że w 2050 roku będzie nadal obżerał się befsztykami, a Polacy (pomimo tego, że już niedługo dościgniemy Niemcy pod względem PKB) wypną się na elektryki, pozostając przy 40-letnich benzyniakach. A to znów jesteśmy straszeni, że po wyborczym zwycięstwie PO ogłosi oddanie Ziem Odzyskanych Niemcom, a resztę kraju sprzeda w drodze przetargu. Nie wstyd Wam, PiS-owcy głosić takie wyborcze bzdety? Twardy elektorat PiS-u ma poglądy betonowo niezmienne, a myślącą resztę społeczeństwa takie rewelacje nie skłonią do zmiany preferencji politycznych.

ozbychu1

Pozyczaj szybko i bez stresu!
Juz dzis czeka na Ciebie nawet 3 000zl!
Pozyczka taniej o -56% na:
(RRSO 321%)!!! Tak walczycie z lichwiarzami i spekulantami a wy sie za Rosje bierzecie. Za Putina,ktory bandytów ukrocil po jeszcze bardziej złodziejskiej prywatyzacji niz w Polsce.Idziecie ramie w ramie z LiSami(lichwiarzami i spekulantami)Myk jest tak prosty, że sie w głowie nie mieści .Amber Gold przy lichwiarzach to pikus,tylko odwrotny proces,,inwestycyjny" ,bo to lichwiarz inwestuje ",zeby obrobic ludzi ale ma za sobą hop-hop wolne sądy (przestępców w togach)I dalej nie widzicie ,że to system naczyń połączonych, ze na pierwszym piętrze jest instytucja lichwiarska i fabryka faktur vatowskich a na parterze agencja pracy dla ....Ukraińców, którym zorganizowali exodus.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.