Wszystkie Mamy Nowego Sącza łączcie się - teraz w klubie dla mam!

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Chudy
Tatiana Biela

Wszystkie Mamy Nowego Sącza łączcie się - teraz w klubie dla mam!

Tatiana Biela

Sądeckie stowarzyszenie Klub Aktywnych Mam to grupa energetycznych kobiet, które postanowiły stworzyć dla wszystkich rodzicielek przestrzeń dla wspólnych działań. Teraz organizują I Sądeckie Forum Mam.

W piątkowe popołudnie zazwyczaj puste o tej porze korytarze sądeckiej uczelni WSB- NLU wypełnia gwar kobiecych głosów. Panie uwijają się jak w przysłowiowym ukropie przygotowując torby z podarunkami dla uczesticzek zbliżającego się pierwszego Sądeckiego Forum Mam. Do 26 maja pozostało niewiele czasu, a wszystko musi zostać dopięte na ostatni guzik. Członkinie Stowarzyszenia Klub Aktywnych Mam z Nowego Sącza chcą, żeby sądeckie mamy mogły wziąć udział w naprawdę niepowtarzalnym wydarzeniu.

Wszystko zaczęło się od Gosi

Kiedy Małgorzata Szlag urodziła pierwsze dziecko dużo czasu spędzała z maluszkiem w domu. - Brakowało mi kontaktu z ludźmi, a zwłaszcza z innymi mamami, z kt órymi mogłabym porozmawiać, poprosić o radę, czy wymienić się doświadczeniami - wspomina.

Wtedy właśnie zaczął w niej powoli kiełkować pomysł założenia grupy wsparcia dla mam, który z czasem miał się przekształcić w dzisiejszy Klub Aktywnych Mam. Na początku zebrało się kilka pań, które zaczęły się regularnie spotykać - opowiada Justyna Wolanin.

Było to dwa lata temu, wtedy też Klub został zarejestrowany. Natomiast w tym roku przekształcił się w stowarzyszenie, w którym działa aktualnie osiem kobiet. Mamy potykają się dwa razy w miesiącu. Choć zaczęło się od jednej, zdeterminowanej i aktywnej mamy, jej pomysł okazał się być strzałem w dziesiątkę, bo sądeczanki czekały na taką inicjatywę.

Czytaj więcej i dowiedz się, co stanowi główną działalność stowarzyszenia i kto znajdzie w nim miejsce dla siebie. 

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Tatiana Biela

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

cyfrowa zniżka -50%

Trwa Festiwal Cyfrowych Zniżek!

54,50 109,00

Do 10 października skorzystaj z aż 50% zniżki na kwartalny dostęp do treści cyfrowych, archiwalnych i aktualnych wydań gazety w wersji PDF.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.