Wspominamy ś.p. Stanisława Srockiego, prezesa RIO

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Tomasz Mikulicz

Wspominamy ś.p. Stanisława Srockiego, prezesa RIO

Tomasz Mikulicz

Rodzina, przyjaciele, społeczność akademicka pożegnali w czwartek (7 marca) Stanisława Srockiego, wieloletniego prezesa Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku, a wcześniej wykładowcę na wydziale prawa.

Stanisław Srocki zmarł 28 lutego. W wieczór po Wigilii 24 grudnia dostał zawału. Od tego czasu leżał w śpiączce. Miał 70 lat.
– Będziemy go wspominać jako dobrego szefa i dobrego człowieka. Był mądry i ciepły. Zawsze można było z nim porozmawiać. Miał w sobie ogromną otwartość na drugiego człowieka – mówi Dariusz Renczyński, zastępca prezesa Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku.

Dodaje, że Stanisław Srocki bardzo dbał o swoich pracowników. – Był dla nich doradcą, mentorem. Dzięki niemu czujemy się w pracy jak w domu. Nauczył nas, że wzajemny szacunek to podstawa współpracy – podkreśla Renczyński.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.