Artur Drożdżak

Wróżby to był tylko pretekst. Żeńska banda nie miała litości

Oskarżone na sali rozpraw krakowskiego sądu: Balbina M., Janina T., Kornelia K. i Małgorzata C. Ciąży na nich 10 zarzutów dokonania kradzieży i rozbojów. Fot. Artur Drożdżak Oskarżone na sali rozpraw krakowskiego sądu: Balbina M., Janina T., Kornelia K. i Małgorzata C. Ciąży na nich 10 zarzutów dokonania kradzieży i rozbojów. Grozi do 12 lat pozbawienia wolności
Artur Drożdżak

Oskarżone wpadły po nieudanym skoku na kobietę w Szklarach. Teraz przed krakowskim sądem zgodnie zaprzeczają zarzutom.

- Ja pani powróżę, przyszłość przepowiem, nie skłamię - tak wróżki zagadywały starsze panie i zachęcały, by wpuściły je do domów. W razie odmowy nie były już takie przymilne. Brutalnie atakowały swoje ofiary lub korzystając z ich nieuwagi kradły cenne rzeczy i pieniądze.

Szło im nieźle, ponieważ tworzyły dobrze zorganizowaną szajkę, która działała w Małopolsce. Dopuszczały się również przestępstw na Śląsku i pod Opolem. Teraz przed krakowskim sądem zaprzeczają zarzutom i przekonują, że nie były we wszystkich miejscowościach, w których dochodziło do napadów i zuchwałych kradzieży.

Jeździły i napadały

W Aleksandrowicach pod Zabierzowem „wróżki” wykręciły rękę właścicielce domu, aby im nie przeszkadzała. Zarzuciły też chustę na głowę, by nie widziała, co się dzieje, a także groziły śmiercią. Kobieta straciła 13 250 zł.

Czytaj więcej i dowiedz się, jak szajka usprawiedliwia zmianę zeznań oraz kto padał ofiarą grupy. 

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Artur Drożdżak

Dziennikarz zajmujący się sprawami sądowymi i prawnymi specjalizujący się w zagadnieniach karnych. Częsty uczestnik rozpraw w sądach na terenie całej Małopolski, głównie w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. Były wykładowca dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Pedagogicznym i Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.