Marek Nienartowicz

Wolty i zwierzęcy magnetyzm [MINĄŁ TYDZIEŃ, OPINIA]

A w takim pięknym towarzystwie kibicek nowy sezon - znów w ekstralidze! - zaczęli w tym tygodniu toruńscy hokeiści Fot. Grzegorz Olkowski A w takim pięknym towarzystwie kibicek nowy sezon - znów w ekstralidze! - zaczęli w tym tygodniu toruńscy hokeiści
Marek Nienartowicz

Na razie ciągle mamy tylko plotki, ploteczki, plotunie… Bo komitety wyborcze zestawy kandydatów trzymają w ukryciu. Choć niektóre plotki są już w zasadzie potwierdzone. Choćby ta o oczywistej oczywistości - marszałek Piotr Całbecki otworzy listę Koalicji Obywatelskiej (PO i Nowoczesna) do sejmiku województwa w okręgu z Toruniem i okolicą. Rywalizować ma m.in. z Wojciechem Świtalskim, szefem PiS w Toruniu i prezesem miejskiej spółki Urbitor jednocześnie. Z kolei były wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich otworzy listę komitetu SLD Lewica Razem, ale w okręgu z Grudziądzem i okolicą.

Co do PiS, to od jednego z czołowych lokalnych polityków tej partii można usłyszeć, że w wyborach wystawi kandydatów takich, że nie tylko jej elektoratowi szczęki czy też kapcie spadną. Taki zwierzęcy magnetyzm mają mieć w sobie rządzący obecnie Polską. Zobaczymy, co z tego wyniknie. Na razie „Nowości” potwierdziły, że wśród kandydatów do Rady Miasta będzie rzeczniczka toruńskiej policji Wioletta Dąbrowska. W wyborach do toruńskiej rady już przerabialiśmy manewry ze startem kandydatów znanych z tego, że są znani (i oczywiście będących fachowcami w swoich branżach).

Cztery lata temu zaserwował wyborcom taki zestaw komitet prezydenta Zaleskiego. Kogo nie było na jego liście! Naukowiec, bardzo popularna lekarka, legendarny wręcz żużlowiec, koszykarka… Aż konkurencja zgrzytała ze złości zębami - tak perfekcyjna miała to być lista. Do tego dochodziła rozpoznawalność i rekomendacja prezydenta. W efekcie miało być dwanaście mandatów w 25-osobowej radzie. Skończyło się na sześciu i dużym rozczarowaniu. Niektórzy do dziś ponoć nie mogą dojść do siebie. Cóż, takim wyborczym celebrytom - przynajmniej w toruńskich warunkach - start udaje się co najwyżej wtedy, gdy znajdą się na czele listy kandydatów.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Marek Nienartowicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.