Wójt Trzebiechowa zachęca mieszkańców powyżej 60. roku życia do szczepień przeciwko grypie. Będą one finansowane z budżetu gminy

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Natalia Dyjas-Szatkowska

Wójt Trzebiechowa zachęca mieszkańców powyżej 60. roku życia do szczepień przeciwko grypie. Będą one finansowane z budżetu gminy

Natalia Dyjas-Szatkowska

Do 20 sierpnia mieszkańcy powyżej 60. roku życia, którzy są zameldowani na terenie gminy Trzebiechów, mogą zapisywać się na szczepienie przeciwko grypie. Gdzie to zrobić?

- Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców w wieku 60 plus zameldowanych na pobyt stały w gminie Trzebiechów do zapisów na szczepienie przeciwko grypie - apeluje wójt gminy Trzebiechów, Izabella Staszak. - Celem szczepień jest zabezpieczenie państwa przed drugim rzutem COVID-19. Zapisy są możliwe u sołtysa wsi lub w Sekretariacie Urzędu Gminy w Trzebiechowie pod numerem telefonu: 68 351 41 22 lub 68 351 41 31 do 20 sierpnia tego roku.

- Zdecydowałam, że mieszkańcy gminy 60 plus, jeśli są chętni (a są i bardzo się z tego cieszę), zostaną po wyrażeniu niezbędnej zgody zaszczepieni w przychodni w Trzebiechowie - wyjaśnia wójt gminy Trzebiechów, Izabella Staszak.

Po co to robimy? Bo chcemy zapobiec tragedii

- Chcę zapobiec tragedii - mówi Izabella Staszak. - Już teraz zainteresowanie szczepionkami jest bardzo duże. Sołtysi i my w urzędzie, też zapisujemy mieszkańców. Szczepionki będą w stu procentach finansowane z budżetu gminy.

To ważne, by móc skorzystać z takich szczepionek, trzeba mieć nie tylko wiek "60 plus", ale i być zameldowanym na terenie gminy.

- My zapłacimy 100 procent, niech tylko mieszkańcy się zgłoszą - przekonuje wójt gminy Trzebiechów. - A gdybym miała uchronić jedno życie przeciwko grypie, to już będę się ogromnie cieszyć.

Czy szczepionka może być pomocna w walce z koronawirusem? Wójt podkreśla, że słucha i czyta opinie wirusologów. A oni proszą, by szczepić się przeciwko grypie. - Jest coraz więcej zakażeń (koronawirusem - dop. red.) - zauważa Izabella Staszak. - Nie wiadomo, kiedy będzie szczepionka na koronawirusa. A uważam, że gminę powinno stać na to, by zabezpieczyć swoich mieszkańców.

Zapisy trwają do 20 sierpnia. Szczepionki przeciwko grypie mogłyby być przeprowadzone już we wrześniu.
Wirus będzie z nami bardzo długo?

Natalia Dyjas-Szatkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.