Włocławska PWSZ wyróżniona i bogatsza. Jest jedną z pięciu najlepszych w kraju

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Galczak
Andrzej Galczak

Włocławska PWSZ wyróżniona i bogatsza. Jest jedną z pięciu najlepszych w kraju

Andrzej Galczak

Absolwenci włocławskiej uczelni nie mają problemów ze znalezieniem pracy. Szkoła została wyróżniona. Otrzyma też 1 mln zł nagrody.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa została wyróżniona przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za jeden z najlepszych w gronie wszystkich 34 publicznych uczelni zawodowych w Polsce, wskaźników losów zawodowych absolwentów.

Wybór został dokonany po uwzględnieniu względnego wskaźnika bezrobocia absolwentów w pierwszym roku po uzyskaniu dyplomu, zarobków absolwentów w pierwszym roku po uzyskaniu dyplomu oraz braku negatywnej oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej w minionych pięciu latach.

Uczelnia w nagrodę otrzyma 1 mln zł na wsparcie rozwoju kształcenia na profilu praktycznym.- Ta uczelnia jest jedyną wyższą szkołą zawodową w naszym województwie, która prowadzi praktyczny profil kształcenia - podkreśla Iwona Michałek, posłanka, która wręczyła władzom PWSZ symboliczny czek. - Zdaniem wicepremiera Jarosława Gowina, ta uczelnia jest jedną z pięciu najlepszych w Polsce. Studenci mogą na miejscu nauczyć się praktycznego zawodu na wyższym poziomie.

Iwona Michałek dodaje jednocześnie, że w obliczu zmian, jakie czekają szkolnictwo wyższe, włocławska uczelnia może pracować spokojnie.

- Mam szczęście pracować ze znakomitymi osobami, które są entuzjastami tej uczelni - mówi Małgorzata Legiędź - Gałuszka, rektor PWSZ we Włocławku. - A z entuzjastami można naprawdę zrobić wszystko.

Za sukces należy też uznać fakt, że włocławskiej uczelni przybywa studentów, gdy inne ich tracą.

Andrzej Galczak

W Gazecie Pomorskiej pracuję od 1999 r.. Wcześniej byłem rzecznikiem prasowym dużej włocławskiej firmy. Najczęściej zajmuję się materiałami interwencyjnymi. Lubię góry, bieganie i terenową jazdę rowerem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.