Włocławscy studenci PWSZ zyskają obiekt do nauki kierunków praktycznych

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alarudziński
Andrzej Galczak

Włocławscy studenci PWSZ zyskają obiekt do nauki kierunków praktycznych

Andrzej Galczak

Roboty adaptacyjne i remontowe w obiekcie dydaktycznym PWSZ przy ul. Energetyków 30 jeszcze trwają. Prowadzone tam będą zajęcia kierunków o profilu praktycznym.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku jest państwową uczelnią zawodową z niemalże 15 letnim stażem, jedyną tego typu w naszym województwie. Kształci na studiach I stopnia: licencjackich i inżynierskich. Uczelnia umożliwia podjęcie bezpłatnych studiów w systemie popołudniowo-weekendowym na wszystkich kierunkach kształcenia. Prowadzi też szeroką ofertę kursów i szkoleń oraz studiów podyplomowych. W ramach uczelni funkcjonują trzy instytuty: Instytut Humanistyczny, Instytut Nauk Społecznych i Technicznych oraz Instytut Nauk o Zdrowiu, oferujące studia na 8 kierunkach.

Uczelnia rozwija się nadal i obecnie jest w trakcie realizacji projektu pn. „Inwestycja w infrastrukturę wyższej szkoły zawodowej i działania z zakresu e-edukacji w celu stworzenia Centrum Nauk Technicznych i Nowoczesnych Technologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku”.

Centrum Nauk Technicznych i Nowoczesnych Technologii

Rok temu uczelnia podpisała z Zarządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego umowę o dofinansowanie projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, który zagwarantował dofinansowanie w wysokości niemal 20 mln zł, przy całkowitej wartości projektu około 28 mln.

- Przedstawiona przez uczelnię koncepcja utworzenia Centrum Nauk Technicznych i Nowoczesnych Technologii została wysoko oceniona nie tylko przez Zarząd Województwa - mówi Sylwia Zalewska, rzeczniczka włocławskiej PWSZ. - Otrzymała pozytywne opinie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Finansów i Rozwoju (dziś Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz Ministerstwa Finansów) w zakresie zasadności realizacji inwestycji z punktu widzenia całego systemu szkolnictwa wyższego.

Roboty budowlane wykonane są już w połowie

CNTiNT będzie mieści się w obiekcie dydaktycznym przy ul. Energetyków 30. Budynek zostanie gruntownie przebudowany i zaadaptowany na potrzeby uczelni. Roboty budowlane są zrealizowane w około 50 proc. Do tej pory pochłonęły ponad 6 mln zł, zaś roboty projektowe zostały zrealizowane w 100 proc. za kwotę ponad 3 mln zł.

- Obecnie uczelnia jest na etapie specyfikacji sprzętów do wyposażenia laboratoriów, warsztatów i pracowni - dodaje rzeczniczka. - Wyposażenie będzie nowoczesne i przeznaczone do kształcenia praktycznego. W nowym obiekcie realizowane będą kierunki studiów o profilu praktycznym, takie jak: Informatyka, Mechanika i budowa maszyn, Inżynieria zarządzania, Nowe media i e-biznes. Planowane jest uruchomienie kolejnego kierunku inżynierskiego - Automatyka i robotyka. W nowocześnie wyposażonej infrastrukturze kształcić się będą przyszli inżynierowie mechanicy, graficy komputerowi, administratorzy stron internetowych, projektanci i administratorzy baz danych, programiści, specjaliści automatyki i robotyki, specjaliści ds. organizacji produkcji, kierownicy ds. produkcji. Centrum Nauk Technicznych i Nowoczesnych Technologii stanie się naukową wizytówką Włocławka oraz symbolem rozwoju miasta i regionu.

Planuje się. że studenci rozpoczną tam naukę w roku akademickim 2019/20.

Andrzej Galczak

W Gazecie Pomorskiej pracuję od 1999 r.. Wcześniej byłem rzecznikiem prasowym dużej włocławskiej firmy. Najczęściej zajmuję się materiałami interwencyjnymi. Lubię góry, bieganie i terenową jazdę rowerem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.