Władze miasta obliczyły koszty wprowadzonych zmian. Szczecin od rządu chce 68 mln zł za reformę oświaty

Czytaj dalej
Małgorzata Klimczak

Władze miasta obliczyły koszty wprowadzonych zmian. Szczecin od rządu chce 68 mln zł za reformę oświaty

Małgorzata Klimczak

68 mln zł kosztowało Szczecin wprowadzenie reformy edukacji przez dwa ostatnie lata. W związku z tym prezydent Piotr Krzystek zadeklarował gotowość przystąpienia do postępowania mającego na celu dochodzenie roszczeń od Skarbu Państwa.

Prezydent w ten sposób zamierza dołączyć do prezydentów miast zrzeszonych w ramach Unii Metropolii Polskich i wspólnie walczyć o zwrot kosztów reformy.

Koszty te są związane z reformą przedszkolną i gimnazjalną, m.in. w zakresie dostosowania sieci szkół, dostosowania i doposażenia placówek oświatowych, niezbędnych kosztów administracyjnych, jak też wydatków płacowych realizowanych na rzecz pracowników pedagogicznych, administracji i obsługi szkół w latach 2017-2018.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Małgorzata Klimczak

Zajmuję się szczecińską kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury. Kultura to przez wielu dziedzina pomijana, ignorowana i stawiana na ostatnim miejscu, bo są rzeczy ważniejsze. Bo jest gospodarka, polityka, inwestycje. Za każdym razem, kiedy coś takiego słyszę, zastanawiam się, jak wyglądałby świat bez kultury. Dlatego staram się o nią walczyć i ja promować na łamach. Piszę o szczecińskich artystach, a tych, którzy tu wpadają na chwilę, pytam o to jak widzą Szczecin. Edukacja i kultura kształtują nas na całe życie. Bez edukacji i kultury nie ma dobrej gospodarki, polityki i dobrych inwestycji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.