Witold Bańka w Białymstoku. Z ministrem sportu o budowie hali. Są obietnice, nie ma konkretów

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Mikulicz
Tomasz Mikulicz

Witold Bańka w Białymstoku. Z ministrem sportu o budowie hali. Są obietnice, nie ma konkretów

Tomasz Mikulicz

Witold Bańka, który przyjechał w poniedziałek do Białegostoku zapewniał o przychylności resortu dla naszego miasta. Przekonywał, że hala sportowa może liczyć na pieniądze z ministerstwa, czeka jednak na wniosek władz z pozwoleniem na budowę.

Witold Bańka, który przyjechał wczoraj do Białegostoku zapewniał o przychylności resortu dla naszego miasta. Przekonywał, że hala sportowa może liczyć na pieniądze z ministerstwa, czeka jednak na wniosek władz z pozwoleniem na budowę.

W otoczeniu działaczy PiS minister deklarował wsparcie dla budowy hali widowiskowo-sportowej. Żadnej konkretniej kwoty jednak nie podał. Wyliczył za to, że od początku 2016 roku z ministerstwa sportu trafiło do Białegostoku około 12,5 mln zł. - To pieniądze m.in. na remont i przebudowę pływalni przy ul. Stromej czy modernizację kilku hal gimnastycznych przy szkołach. Ale też wsparcie w wysokości 5,2 mln zł dla Jagiellonii, która buduje ośrodek sportowy - podkreślał minister. Ośrodek powstaje przy ul. Elewatorskiej.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.