Witnica zaczyna superprojekt edukacyjny

Czytaj dalej
Fot. Mat. ZSS w Witnicy
Renata Hryniewicz

Witnica zaczyna superprojekt edukacyjny

Renata Hryniewicz

Uczniowie technikum informatycznego i szkoły zawodowej w Witnicy dostaną najnowocześniejsze pracownie. Wyposażeniem będą one przypominały stanowiska pracy

- W końcu przestanę czarować i zacznę uczyć praktycznie, a nie teoretycznie. Cieszę się też, że uczniowie będą mieli możliwość uczestniczyć w dodatkowych szkoleniach i kursach. Podniosłam im poprzeczkę, bo widzę w nich potencjał - mówi Agnieszka Cwojdzińska, pomysłodawczyni i autorka projektu.

Na „poprawę jakości kształcenia zawodowego” w Technikum i Zasadniczej Szkole Zawodowej w Zespole Szkół Samorządowych Witnica wywalczyła 1,5 mln zł (z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego). Najnowocześniejsze pracownie, kursy dla uczniów, szkolenia dla nauczycieli, staże u pracodawców - to podstawowe założenia projektu, który potrwa pięć lat. Szkolenia będą realizowane na poziomie zaawansowanym i zakończą się egzaminami zewnętrznymi. - W ich realizacji pomoże mi Akademia im. Jakuba z Paradyża. Szkoliłam działy logistyczne dużych fabryk i wiem, jaki poziom wiedzy musi posiadać uczeń, żeby mieć szanse zaistnieć na trudnym rynku pracy - dodaje pani Agnieszka. Z programu cieszą się też inni nauczyciele, którzy pomagali pani Agnieszce. - Setki godzin pracy, niezliczone telefony i maile oraz liczne spotkania nie poszły na marne. Projekt gwarantuje nam mnogość szkoleń dla uczniów jak i nauczycieli oraz możliwość korzystania z pracowni logistycznej z najnowszym sprzętem i oprogramowaniem, a pozwoli to nam połączyć teorię z praktyką. Nie będziemy już „malować palcem po wodzie”. Uczeń zobaczy, spróbuje, przetestuje - mówi Bartłomiej Górecki, nauczyciel przedmiotów logistycznych.

W ramach projektu w bibliotece szkolnej będzie punkt spotkań z pracodawcami. Za 340 tys. zł powstaną też trzy pracownie do nauki zawodu technik informatyk i jedna - do zawodu technik logistyk. - Szczególny nacisk położyłam na wyposażenie pracowni lokalnych sieci komputerowych i sieciowych systemów operacyjnych, bo na rynku brakuje administratorów systemów komputerowych. Będzie to jedna z najnowocześniejszych pracowni w województwie - mówi Agnieszka Cwojdzińska.

Renata Hryniewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.