Paweł Michalczyk

Wiśnicki zamek Lubomirskich nie ma farta do dyrektorów. Aktora zastąpił... elektronik

Piotr Jędrzejas (od prawej) zrezygnował z funkcji dyrektora Muzeum Ziemi Wiśnickiej. Był nim zaledwie półtora roku Fot. Paweł Michalczyk Piotr Jędrzejas (od prawej) zrezygnował z funkcji dyrektora Muzeum Ziemi Wiśnickiej. Był nim zaledwie półtora roku
Paweł Michalczyk

Piotr Jędrzejas nie jest już dyrektorem muzeum zarządzającego zamkiem w Nowym Wiśniczu. Z posady zrezygnował zaledwie półtora roku po jej objęciu. Mimo odejścia kontrowersyjnego dyrektora, samorząd Nowego Wiśnicza jeszcze nie ogłosił konkursu na obsadę tego stanowiska. Kierowanie muzeum powierzył... pracownikowi działu promocji w placówce.

Piotr Jędrzejas złożył wypowiedzenie w styczniu, a z końcem lutego jego misja dobiegła końca. - Była to jego decyzja, tłumaczył ją względami rodzinnymi. Skoro tak postanowił, uszanowałam to - mówi burmistrz Nowego Wiśnicza, Małgorzata Więckowska.

Jeśli pod uwagę wziąć statystyki, muzeum pod sterami Jędrzejasa, który jest aktorem i reżyserem, zanotowało okres stagnacji. W całym 2017 roku zamek w Wiśniczu odwiedziło bowiem 38564 osób, czyli o 186 mniej niż rok wcześniej.

Pani burmistrz mimo wszystko dobrze ocenia pracę byłego dyrektora. - Zrobił w muzeum trochę porządku - stwierdza zdawkowo, podobnie jak Mirosław Chodur, przewodniczący rady miasta. - Jest młody, przedsiębiorczy. Co mógł zrobić, to zrobił - mówi.

Kontrowersyjna przeszłość

Czytaj więcej i dowiedz się kto walczył o posadę dyrektora zamku w Nowym Wiśniczu i jak mogą się potoczyć dalsze losy zabytku. 

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Paweł Michalczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

cyfrowa zniżka -50%

Trwa Festiwal Cyfrowych Zniżek!

54,50 109,00

Do 10 października skorzystaj z aż 50% zniżki na kwartalny dostęp do treści cyfrowych, archiwalnych i aktualnych wydań gazety w wersji PDF.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.