Wielkie przymierze. Po to, by poprawić kiepskie drogi

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Wielkie przymierze. Po to, by poprawić kiepskie drogi

Łukasz Koleśnik

Przebudowa głównego skrzyżowania w Gubinie jest planowana od kilku lat. Okazuje się, że duża drogowa inwestycja będzie jeszcze większa. Miasto i województwo chcą połączyć siły z powiatem.

Rondo na skrzyżowaniu ulic Chopina, Wyspiańskiego, Nowej i Obrońców Pokoju planowane jest od kilku lat. Dokumentacja jest na ukończeniu. Całe zadanie, które ma kosztować kilka milionów złotych, będzie dofinansowane z pieniędzy unijnych.

Urzędnicy z Gubina rozmawiają z powiatem, ponieważ chcą przyłączyć kilka ulic, które są pod opieką Zarządu Dróg Powiatowych.
- Chodzi o ul. Rycerską, Dąbrowskiego i Żymierskiego oraz Sikorskiego, czyli cały ciąg. Chcemy zrobić wszystko za jednym zamachem. Będzie to duży projekt, który wykonamy wspólnie z powiatem i województwem - mówi Krzysztof Olifirowicz-Kalinowicz, naczelnik wydziału komunalnego i inwestycji.

Kiedy można się spodziewać rozpoczęcia prac drogowych?Trudno powiedzieć. Wszystko zależy od dofinansowania z Unii. - Ponadto projekt jeszcze nie jest gotowy, więc musimy czekać - dodaje Olifirowicz-Kalinowicz.

Projekt przebudowy skrzyżowania w Gubinie jest już na ukończeniu.
Łukasz Koleśnik Projekt przebudowy skrzyżowania w Gubinie jest już na ukończeniu.
Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.