Wielki powrót “Godzilli” - awans Święczkowskiego?

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Gdesz / Polskapresse
Agata Pustułka

Wielki powrót “Godzilli” - awans Święczkowskiego?

Agata Pustułka

Lotem błyskawicy rozeszła się wieść, że wiceminister sprawiedliwości Bogdan Święczkowski z Sosnowca zostanie prokuratorem krajowym

Nikomu nie trzeba przypominać Bogdana Święczkowskiego. To od lat jeden z najbardziej zaufanych ludzi Zbigniewa Ziobro, obecnego ministra sprawiedliwości. Za czasów pierwszych rządów PiS Święczkowski był szefem ABW.

Teraz jednak po zmia nie ustawy o prokuraturze zostanie prawdopodobnie Prokuratorem Krajowym i będzie drugą po Ziobrze najważniejszą osobą w polskim wymiarze sprawiedliwości. Ziobro będzie zaś ministrem oraz Prokuratorem Generalnym. Święczkowskiemu miałyby podlegać prokuratury regionalne - zgodnie z ustawą prokuratury apelacyjne znikają z polskiej rzeczywistości prawnej. - Nie zdziwię się, gdy Bogdan dostanie awans. Wiele razy dał się poznać jako wypróbowany współpracownik Zbyszka Ziobry. Ma wiedzę oraz budzi posłuch - ocenia jeden z polityków Prawa i Sprawiedliwości.. Święczkowski ze względu na swój słuszny wzrost i wagę zwany był Godzillą. Dziś jednak niewiele zostało z dawnych nadliczbowych kilogramów. Znacznie się odchudził i wygląda naprawdę dobrze. Przy okazji trzeba powiedzieć, że politycy Solidarnej Polski, którzy kiedyś sprzeciwili się prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu i utworzyli swoją partię radzą sobie w tej kadencji bardzo dobrze. Jak widać wygrali kontrolę nad służbami z Mariuszem Kamińskim i Mariuszem Błaszczakiem. Co ciekawe wiceszefem CBA został inny bliski Ziobrze człowiek, czyli Grzegorz Ocieczek. Zarówno Święczkowski jak i Ocieczek byli zawodowo związani z katowicką prokuraturą .Potem obaj awansowali do ABW.Święczkowski w swojej karierze był już radnym wojewódzkim PiS w województwie śląskim, zaś w 2010 z okręgu wałbrzyskiego zdobył mandat. Odmówił jednak zrzeczenia się funkcji prokuratora w stanie spoczynku i nie został posłem.


*Salon Maserati w Katowicach otwarty! Poznaj tajemnice legendarnych samochodów
*Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
*Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
*1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

Agata Pustułka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.