Jan Szczutkowski

Wiele organizacji w powiecie inowrocławskim czeka na 1 procent naszego podatku

Cząstką podatku możemy wesprzeć m.in. Fundację K-S-M Jesteśmy z Wami, która organizuje wiele imprez dobroczynnych. Fot. Dariusz Nawrocki Cząstką podatku możemy wesprzeć m.in. Fundację K-S-M Jesteśmy z Wami, która organizuje wiele imprez dobroczynnych.
Jan Szczutkowski

Mieszkańcy powiatu inowrocławskiego w rozliczeniu z fiskusem za 2017 r. poprzez 1 proc. przekazali łącznie ponad 2,3 mln zł. Kwota ta mogłaby być znacznie większa...

Kwota, którą podatnicy wsparli w 2018 r., w ramach rozliczeń podatku dochodowego (PIT) za 2017 r., różnego rodzaju organizacje pożytku publicznego była o około 525 tys. zł wyższa w porównaniu z poprzednim rokiem. Mogła ona być znacznie wyższa, ale wielu podatników tego nie czyni. Potwierdzają to dane ze „skarbówki”. Na 74 210 PIT-owskich deklaracji złożonych w 2018 r. w Urzędzie Skarbowym w Inowrocławiu, tylko 41 661 podatników okazało się filantropami.

Na 74 210 PIT-owskich deklaracji złożonych w 2018 r. w Urzędzie Skarbowym w Inowrocławiu, tylko 41 661 podatników okazało się filantropami...

- Niczego nie zyskujemy, nie przekazując jednego procentu, tracimy zaś   szansę  na zdecydowanie komu i na jaki cel przekazane zostaną nasze pieniądze - tłumaczy ksiądz prałat Krzysztof Stawski, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. 

Które organizacje zyskały w ubiegłym roku? Jakie organizacje z Inowrocławia i powiatu można wesprzeć 1 procentem? Sprawdź w pełnej wersji artykułu.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Jan Szczutkowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.