Więcej światła na ten problem już w sobotę

Czytaj dalej
Fot. Marek Weckwerth
Marek Weckwerth

Więcej światła na ten problem już w sobotę

Marek Weckwerth

W sobotę każdy kierowca będzie mógł sprawdzić bezpłatnie na kilku stacjach kontroli pojazdów ustawienie świateł - zachęca policja.

- Prawidłowe ustawienie świateł to podstawa bezpieczeństwa na drodze. Szczególnie teraz, w okresie jesienno-zimowym, gdy zmrok zapada wczesnym wieczorem i rano późno się rozjaśnia - mówi mł. insp. Maciej Zdunowski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. - Chodzi o to, aby pojazd był dobrze widoczny na drodze i nie oślepiał innych uczestników ruchu. Należy też pamiętać o tym, aby reflektory były czyste. Jeśli nie są, wystarczy zjechać na pierwszą stację benzynową, gdzie wystawione są ręczne myjki.

O szczegółach akcji czytaj w dalszej części artykułu.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.