Wanda wygrała bój o życie. Wygrali rodzice, bo nie zwątpili

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banas / Polska Press
Maria Mazurek

Wanda wygrała bój o życie. Wygrali rodzice, bo nie zwątpili

Maria Mazurek

Oczy Wandy są wielkie, brązowe, rezolutne i intrygujące. Patrzy dziś nimi na świat, bo jej rodzice podjęli heroiczną, kilkuletnią walkę - o te oczy; o zdrowie i o przyszłość córki. W tej walce pomogły tysiące obcych osób. To historia o niewyczerpanych pokładach ludzkiej dobroci, o nadziei, i o tym, jak trudno jest prosić o pomoc.

Daniel Babiński, tato sześcioletniej Wandy, uśmiecha się na powitanie. Jest 21, ale minie jeszcze sporo czasu, zanim uda nam się spokojnie porozmawiać. Justyna, jego żona, usypia młodsze dziecko. Wandzia też szaleje, wynosząc ze swojego „królestwa PCV” - jak nazywają jej kolorowy pokoik po brzegi wypełniony zabawkami - kolejne drobiazgi. Głównie figurki koni, pegazów, jednorożców.

Czytaj więcej:

  • Justyna i Daniel stanęli przed koszmarnym dylematem...
  • "Koszmar wrócił. Bałam się, że te kilka ostatnich lat - cała ta walka o oko Wandy, jej cierpienie, nasze cierpienie, życie na walizkach - pójdą na marne"

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Maria Mazurek

Jestem dziennikarzem i redaktorem Gazety Krakowskiej; odpowiadam za piątkowe, magazynowe wydanie Gazety Krakowskiej. Moją ulubioną formą jest wywiad, a tematyką: nauka, medycyna, życie społeczne. Jestem współautorką siedmiu książek, w tym czterech napisanych wspólnie z neurobiologiem, prof. Jerzym Vetulanim (m.in. "Neuroertyka" i "Sen Alicji"), kolejne powstały z informatykiem, prof. Ryszardem Tadeusiewiczem i psychiatrą, prof. Dominiką Dudek. Moją pasją jest łucznictwo konne, jestem właścicielką najfajniejszego konia na świecie.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.