Walczy z wirusową infekcją, zabija bakterie

Czytaj dalej
Elżbieta Włodarczyk

Walczy z wirusową infekcją, zabija bakterie

Elżbieta Włodarczyk

Na mroźne dni najlepiej nadaje się gorąca herbatka z miodu i cytryny, która ma właściwości rozgrzewające. Łatwo ją przyrządzić.

Do litra wrzącej wody dodajemy 3-4 łyżki stołowe pszczelego miodu oraz sok z 2 cytryn. Tak przygotowaną miksturę pozostawiamy na małym ogniu na 5-8 minut. Należy jednak zadbać, by herbatka się nie zagotowała, ze względu na witaminę C mającą właściwości wzmagające odporność.

Gorącą herbatkę z miodu i cytryny trzeba wypijać jednorazowo po 2 szklanki, najlepiej trzy razy dziennie. Napój ten zalecany jest szczególnie, gdy czujemy, że chwyta nas infekcja, mamy katar i kaszel. Do takiej herbatki można dodać sok malinowy, który też rozgrzewa i jest dobry na przeziębienie.

Jak potwierdzają badania naukowe, naturalny miód bardzo skutecznie zabija bakterie. Naukowcy wykazali, że miód hamuje rozwój takich bakterii jak: Staphylococcus i Entero-coccus, które zostały pobrane z ran pacjentów.

A szczepy te oporne są nawet na działanie antybiotyków nowej generacji.

Lekarze zalecają 2 łyżeczki miodu dziennie przed śniadaniem, co dobrze wpływa na zdrowie i poprawia nastrój. Miód zawiera wiele preparatów, które uodporniają organizm. Dobrze działa na zaparcia i wspomaga leczenie dolegliwości stawowych.

Elżbieta Włodarczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.