Bogumił Storch

Wadowice. Za 6 mln zł budują nową siedzibę starostwa, ponieważ urzędnicy nie mieszczą się w starej

Taki budynek powstanie w miejsce starych garaży i hal na ulicy Adama Mickiewicza w Wadowicach. Będzie kosztował ok. 6 mln zł Fot. mat. prasowe Starostwo Powiatowe Taki budynek powstanie w miejsce starych garaży i hal na ulicy Adama Mickiewicza w Wadowicach. Będzie kosztował ok. 6 mln zł
Bogumił Storch

Starostwo Powiatowe chce wybudować sobie dodatkową siedzibę. Ma to być jeden z największych i najbardziej kosztownych projektów od wielu lat. Część mieszkańców uważa, że są pilniejsze wydatki. Urzędnicy tłumaczą, że nowa inwestycja zostanie zrealizowana dla dobra petentów.

Obecnie spora część wydziałów Starostwa Powiatowego w Wadowicach jest rozrzucona po różnych, często bardzo odległych od siebie (nawet o kilka kilometrów) częściach miasta. Są m.in. na ul. Batorego, Mickiewicza czy Kochanowskiego. Na dodatek urzędy i wydziały mieszczą się często w różnych budynkach na tych ulicach. Jest to poważny problem dla mieszkańców.

Chodzenie za pieczątkami

- Wszystkie papiery z powiatowego inspektoratu nadzoru budowlanego do wydziału geodezji i z powrotem trzeba wozić przez całe miasto, żeby dostać odpowiednie pieczątki. To absurd - twierdzi Maciej Strzelnicki, przedsiębiorca ze Śląska. Skarżą się też starsi mieszkańcy. - Z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie do głównej siedziby starostwa musi się przejść przez ulicę, a potem jeszcze dostać się na wyższe piętra, a przecież nie zawsze działa tam winda - dodaje Stanisława Bauc, emerytka.

Ciasnota w powiatowych instytucjach dotyka też samych urzędników. Z roku na rok jest ich coraz więcej, a miejsca coraz mniej. - Dokumenty, które musimy gromadzić, bo tego wymagają od nas przepisy, zalegają we wszystkich pokojach starostwa, a nawet na korytarzach, bo nie mamy ich już gdzie upychać. Przez to w pokoju ledwo mieszczę się ja i petent - przyznaje jeden z ponad dwustu, pracujących w gmachu przy ulicy Batorego, powiatowych urzędników.

Urząd zamiast garaży

Czytaj więcej:

  • Jak będzie wyglądał nowy budynek starostwa w Wadowicach?
  • Sam budynek powstanie niemal błyskawicznie. Kiedy?

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Bogumił Storch

Reporter wadowickiego oddziału Gazety Krakowskiej

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.