W wojewódzkiej czołówce i reprezentacji narodowej [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. UKS SOKÓŁ
Karolina Rokitnicka

W wojewódzkiej czołówce i reprezentacji narodowej [zdjęcia]

Karolina Rokitnicka

Michał Kwiatkowski czy Michał Gołaś to utytułowani kolarze z regionu. Czyżby w naszym powiecie rodzili się ich następcy?

Trwają przygotowania do sezonu zasadniczego w kolarstwie. Rozpocznie się on w kwietniu.

W przededniu ligowych startów kolarze z UKS Sokół Wielkie Rychnowo mają za sobą start w pierwszym wyścigu sezonu kolarskiego w ramach Ligi Uczniowskich Klubów Sportowych Województwa. Nasi kolarze w starcie, który odbył się w Cierpicach reprezentowali trzy kategorie wiekowe. Najwyższe miejsce z naszej ekipy zajęła Paulina Matczak, która była druga wśród młodziczek. Tymoteusz Śliwka, który debiutował w wyścigu, zajął szóste miejsce w kategorii żaków. Siódmy przyjechał jego kolega klubowy Paweł Walenciak. Ponadto świetny wynik i 10. miejsce zdobyła Agata Kowalska z grupy młodziczek. W kategorii młodzików z reprezentacji Sokołów najwyżej uplasował się Rafał Marzec - na dwunastej pozycji.

Ponadto wychowankowie Sokoła - Piotr Klimkowski i Damian Mądrzejewski, uzyskali powołanie na ten rok do kadry narodowej juniorów. W ramach przygotowań do sezonu pojechali na zgrupowanie treningowe do Chorwacji. Reprezentują TKK „PACIFIC” Toruń i nasz kraj.

- Trener kadry narodowej Waldemar Cebula serwuje im optymalne obciążenia treningowe, a to optimum to minimum cztery godziny jazdy rowerem dziennie po terenie górzystym. 27 marca Piotr i Damian wystartują w pierwszej serii Pucharu Świata - wyścigu klasycznym w Belgii - informuje pierwszy trener kolarzy Marian Krych.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.