W Szczecinie nauczyciele dostali pensje wyższe niż gwarantuje karta

Czytaj dalej
Małgorzata Klimczak

W Szczecinie nauczyciele dostali pensje wyższe niż gwarantuje karta

Małgorzata Klimczak

Szczecin zapewnił nauczycielom z każdej grupy awansu średnie wynagrodzenie określone w Karcie Nauczyciela, więc nie musi wypłacać pedagogom jednorazowego dodatku uzupełniającego. Nie wszystkim miastom się to udało. Cztery inne miasta wojewódzkie musiały wypłacać dodatki.

Płaca nauczyciela składa się z pensji zasadniczej i wielu dodatków, m.in.: dodatek funkcyjny, dodatek za wychowawstwo, dodatek za wysługę lat, za godziny nadliczbowe i inne. Średnie wynagrodzenie, które jest gwarantowane Kartą Nauczyciela, to pensja zasadnicza, która leży w gestii Ministerstwa Edukacji Narodowej. Za wszystkie podwyżki pensji zasadniczych odpowiada MEN. Za dodatki odpowiada gmina, czyli władze samorządowe, więc pensje nauczycieli różnią się w różnych miastach z powodu dodatków.

Pensje w Szczecinie

Szczecińscy radni podsumowali wydatki na średnie wynagrodzenie za ubiegły rok.

Ile wynosiły wydatki poniesione na nauczycieli?

Ile wynosiło średnie wynagrodzenie na jednego nauczyciela?

 

Czytaj dalej:

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Małgorzata Klimczak

Zajmuję się szczecińską kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury. Kultura to przez wielu dziedzina pomijana, ignorowana i stawiana na ostatnim miejscu, bo są rzeczy ważniejsze. Bo jest gospodarka, polityka, inwestycje. Za każdym razem, kiedy coś takiego słyszę, zastanawiam się, jak wyglądałby świat bez kultury. Dlatego staram się o nią walczyć i ja promować na łamach. Piszę o szczecińskich artystach, a tych, którzy tu wpadają na chwilę, pytam o to jak widzą Szczecin. Edukacja i kultura kształtują nas na całe życie. Bez edukacji i kultury nie ma dobrej gospodarki, polityki i dobrych inwestycji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.