W powiecie żarskim powstaje centrum dowodzenia nad domami dziecka

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne
Aleksandra Łuczyńska

W powiecie żarskim powstaje centrum dowodzenia nad domami dziecka

Aleksandra Łuczyńska

Trwa konkurs na dyrektora centrum obsługi placówek opiekuńczo - wychowawczych w Żarach i w Lubsku.

Powstaje centrum obsługi placówek opiekuńczo - wychowawczych w Żarach i w Lubsku. Do tej pory domy dziecka ( w sumie cztery placówki, po dwie w każdym mieście ) miały odrębnych, dwóch dyrektorów. Teraz to stanowisko będzie piastować jedna osoba, która ma zarządzać, łącznie, czterema wspomnianymi placówkami. Jak wyjaśnia Małgorzata Issel wicestarosta powiatu, zgodnie z ustawą, musiałoby być czterech dyrektorów na każdy dom dziecka, stąd decyzja o utworzeniu centrum.

- To nie są duże zmiany, bo wychowawców, opiekunów będzie wciąż tyle samo, zmieni się to, że będzie jedna osoba zarządzająca w powiecie domami dziecka - mówi. - Nie byłoby sensu powoływać szefa każdego osobnego domu dziecka, dwie takie placówki są w Żarach, dwie w Lubsku. Wystarczy, jeśli będzie nimi zarządzać jedna osoba - dodaje.

Ogłoszono konkurs na dyrektora, a osoba, która wygra, rozpocznie pracę już 1 grudnia tego roku, czyli za niespełna dwa tygodnie. Konkurs ogłoszono w piątek 13 listopada. Termin składania dokumentów mija 23 listopada.

W powiatowych domach dziecka jest obecnie 54 dzieci, 28 w Żarach i 26 w Lubsku.

Aleksandra Łuczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.